Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримськотатарського політв’язня РФ покусали комахи, в нього зараження крові – Денісова

Омбудсменка стверджує, що бранцеві відмовляють у необхідній медичній допомозі.

Незаконно затриманий російськими силовиками через так звану справу "Хізб ут-Тахрір" кримський татарин Тофік Абдулгазієв отримав у камері зараження крові. Про це через соціальні мережі повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

⚡️⚡️⚡️У незаконно затриманого кримського татарина Тофіка Абдулгазієва – зараження крові❗️ ❗️❗️Санітарний стан загальної...

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 13 січня 2020 р.

За її словами, санітарний стан камери у Севастополі, де утримують Абдулгазієва, не відповідає встановленим нормам. "Приміщення кишить клопами та блохами. Внаслідок укусів комах у Тофіка Абдулгазієва утворилися гнійні рани та сталося зараження крові", - розповіла Денісова.

Уповноважену обурює відсутність належної медичної допомоги бранцеві – замість надання профільної допомоги його помістили до психіатричної лікарні. Омбудсменка наголошує, що таке поводження з утримуваним суперечить нормам конвенції про захист прав людини, мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями та інших міжнародних документів.

"Терміново прошу уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України, а саме сприяти в забезпеченні належних умов утримання, проведенні повного медичного обстеження та надання кваліфікованої медичної допомоги", - наголосила Денісова.

Цього ж дня Денісова звернулася до Москалькової з вимогою терміново надати медичну допомогу засудженому в "справі Хізб ут-Тахрір" Арсену Джеппарову. Джеппаров наразі перебуває в СІЗО в російському місті Шахти. Там у нього погіршилося самопочуття. В українця за вухами з'явилися фурункули, які викликають сильний біль. Денісова зазначає, що досі не вирішені проблеми, про які він повідомляв раніше. Зокрема, сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі.

Відео Московський суд починає розгляд апеляцій для обвинувачених у справі "Хізб ут-Тахрір"

Апеляція на вироки кримським татарам. За кілька хвилин в московському суді розпочнуть розгляд апеляцій для обвинувачених у так званій першій симферопольській справі "Хізб ут-Тахрір".  П'ятьох кримців російські силовики затримали  ще восени 2016 року. Влітку цього року всіх їх засудили від 12 до 17 років в'язниці.  

Московський суд починає розгляд апеляцій для обвинувачених у справі "Хізб ут-Тахрір"

Залиште свій коментар

Вибір редакції