Критерії госпіталізації: за яких умов пацієнта з підозрою на коронавірус в Україні ушпиталюють

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
1795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Критерії госпіталізації: за яких умов пацієнта з підозрою на коронавірус в Україні ушпиталюють

Фото: УНІАН

Призначений лікар на місці вирішує, чи є підстави до госпіталізації, чи немає.

В Україні пацієнта з підозрою на коронавірус ушпиталюють у кількох випадках. У разі якщо він має чітко виражені симптоми та за направленням лікаря.

Про це ТСН.ua розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Раніше у МОЗ заявили, що змінюється підхід до госпіталізації пацієнтів із ковідом. Згідно з ними будуть шпиталізувати пацієнтів тільки у важкому стані, а пацієнти середньої тяжкості будуть залишатися під наглядом сімейних лікарів. Віктор Ляшко підтвердив цю інформацію.

"Є чотири варіанти, куди людина може звернутися за медичною допомогою: до сімейного лікаря, на швидку медичну допомогу, за консультацією на "гарячу" лінію, яка працює при департаментах охорони здоров’я, або самозвернення до лікарні, яка надає медичну допомогу хворим із коронавірусною хворобою. Призначений лікар на місці вирішує, чи є підстави до госпіталізації, чи немає", - зазначив Ляшко.

Він наголосив, що госпіталізація людини не впливає на оплату праці медпрацівників або коштів, які перераховує Національна служба здоров’я України.

"Кошти перераховуються на бригади, які сформовані в цій лікарні: кількість спеціалістів, кількість, яка прив’язана до певної матеріально-технічної бази цієї лікарні, і їм оплачується в місяць стабільно  фіксована сума. Немає різниці, яка кількість людей туди буде госпіталізована. Тобто, там немає штучних підстав накручувати і госпіталізувати людей, які не підлягають критеріям", - розповідає Віктор Ляшко.

На питання журналістів чи не збільшиться смертність серед пацієнтів середньої тяжкості, якщо їх не будуть шпиталізувати, оскільки вірус стрімкий і може за годину "відправити" пацієнта у тяжкий стан, Віктор Ляшко відповів, що якщо критерії госпіталізації будуть дотриманими, то смертність не зростатиме.

"Питання в тому, що не потрібно займатися самолікуванням. Є симптоми – до лікаря. Лікарі повинні також стежити за змінами, які відбуваються в підходах до лікування, до діагностики і до критеріїв госпіталізації. Людина також повинна відчувати симптоми, які свідчать про погіршення стану. Вона телефонує або сімейному лікарю, або на екстрену медичну допомогу. Нормативи доїзду бригади екстреної медичної допомоги прописані. Медики знають, куди потрібно привезти хворого для того, щоб провести реанімаційні заходи, або бригада може приїхати одразу і в машині провести ці реанімаційні дії", - сказав Ляшко.

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Нагадаємо, що головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, що підставою для відкриття лікарняного є симптоми, які притаманні коронавірусу і якщо вони є, то лікар повинен не чекати результатів ПЛР-тестування, а відкривати лікарняний.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація