Критикували Кримську платформу з 15 тис. акаунтів: СБУ ліквідувала потужну ботоферму спецслужб РФ

Зловмисники адміністрували понад 15 тис. анонімних акаунтів, свої дописи публікували від імені "пересічних громадян".

Кіберфахівці СБУ викрили у Києві потужну ботоферму спецслужб РФ. Ворожа інтернет-агентура використовувала її для дискредитації нашої держави перед міжнародною спільнотою щодо проведення Кримської платформи.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За завданням своїх "кураторів" зловмисники поширювали через соцмережі антиукраїнські гасла та дезінформацію щодо результатів проведення Кримської платформи. Основна діяльність ботоферми була сфокусована на мережах Facebook, Instagram та Tik-Tok. Інтернет-агенти адміністрували понад 15 тис. анонімних акаунтів, свої дописи публікували від імені "пересічних громадян".

Серед організаторів – четверо мешканців Києва. Для своєї "операції" вони переобладнали приміщення одного з офісів у центральному районі столиці. Гроші за "публікації" зловмисники отримували з території РФ через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Під час обшуків у приміщеннях ботоферми правоохоронці виявили:

  • 300 модемів для доступу до інтернету,
  • кілька тисяч сім-карт різних операторів мобільного зв’язку,
  • десятки мобільних терміналів та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Відкрито кримінального провадження за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) ККУ.

Нагадаємо, СБУ викрила масштабної корупційної схеми в АТ “Укрзалізниця". Ділки наживалися на неякісних запчастинах для рухомого складу, що були виготовлені на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганщини. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація