Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кривава ДТП у Харкові: Супрун розповіла деталі наркотичного сп'яніння Зайцевої

Урядовиця сподівається, що суд зробить справедливі висновки.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун підтвердила, що Олена Зайцева, яка була за кермом авто, що наїхало на натовп людей на пішохідному переході в Харкові, на час ДТП була в стані наркотичного сп’яніння.

Про це вона написала у Facebook.

За її словами, це підтвердив Центр психічного здоров‘я та моніторингу наркотиків і алкоголю Міністерство охорони здоров'я України.

Вона зазначила, що центр МОЗ України підготував такий висновок на звернення адвоката постраждалих. "За місяці розгляду справи в суді так і не вдалося отримати вичерпної відповіді на запитання - чи вживала Зайцева наркотики, коли сіла за кермо і сталася аварія", - зазначила Супрун.

Так, лікар-нарколог, яка оглядала Зайцеву після наїзду на пішоходів та керувала відбором необхідних біологічних зразків, зникла. Лікар-лаборант, який аналізував біологічні зразки, в залі суду не зміг надати однозначної відповіді на запитання про наявність наркотиків в організмі Зайцевої.

Втім, висновок Центру психічного здоров‘я та моніторингу наркотиків і алкоголю свідчить: Зайцева  18 жовтня 2017 року перебувала в стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманювальних речовин.

"Сподіваюся, всі обставини ДТП будуть взяті до уваги та суд зробить справедливі висновки", - наголосила виконувачка обов’язків міністра.

Раніше адвокат потерпілих у Харківській ДТП Лариса Матвєєва повідомила про те, що Зайцева за кермом авто була під наркотиками. В аналізах Зайцевої виявили кодеїн та фенобарбітал. Суд долучив міністерський висновок до справи.

ВідеоЗайцева була під впливом психотропів під час скоєння ДТП у Харкові

Олена Зайцева, під час здійснення ДТП із 6 жертвами, була під впливом психотропів. Такий висновок зробили у Міністерстві охорони здоров'я у відповідь на адвокатський запит. Родичі загиблих у аварії просили перевірити результати аналізів, які в ніч після ДТП здавала водійка "Лексуса". Висновок нарколога, яка оглядала Зайцеву, не задовольнив потерпілих, бо підтверджував наявність опіатів в організмі водійки, але не прояснив, вона вживала наркотики чи ліки. У МОЗі відповіли - кодеїн та фенобарбітал, які виявили в аналізах Зайцевої, викликають наркотичне сп'яніння. 

Зайцева була під впливом психотропів під час скоєння ДТП у Харкові

Нагадаємо, кривава аварія сталася ввечері 18 жовтня 2017-го в Харкові. Тоді автомобіль Lexus, за кермом якого була студентка Олена Зайцева, врізався у Volkswagen, в результаті чого загинуло шестеро людей: п'ятеро загинули на місці, а шоста жертва аварії померла після тижневої коми

Зайцевій спочатку було призначено два місяці ув'язнення без права на внесення застави. Її родина оприлюднила звернення до сімей усіх постраждалих та загиблих, у якому попросила пробачення за доньку та запропонувала усім причетним матеріальну допомогу. Також суд взяв під варту другого учасника ДТП Геннадія Дронова. Слідчі заявили, що водій Volkswagen поїхав на жовтий колір світлофора, що могло стати однією з причин зіткнення. 

Вибір редакції