"Гроші" намагалися з'ясувати, кому вигідно було наймати кілера.
За два місяці після кривавої розправи новина про продаж "Каравану" дивує всю країну.
У навалі пліток та недомовок, які досі окутують гучну справу, одразу виникає питання – чи не для успіху торгової операції влаштували гучну трагедію? Ним і задаються журналісти програми "Гроші".
Ще у 2008-му за найвідвідуваніший торговельний центр столиці власники хотіли 200 мільйонів доларів. А ось на тему, скільки він коштує сьогодні, та чи можливо його придбати за безцінь, гендиректор ТРЦ Денис Случинський розмовляти категорично відмовляється. Мовляв, бізнес почекає, зараз важливіше допомогти родинам загиблих співробітників. Проте ця обіцянка залишається невиконаною.
ЧИТАЙТЕ ДЕТАЛЬНІШЕ: Охоронцю, що вижив після розстрілу у "Каравані", заможні власники не дали ні копійки
Така поведінка власників розважального центру зовсім не дивує директора Української асоціації інвестиційного бізнесу Андрія Рибальченка:
"Набрали коштів, розвинули свій бізнес, тоді скинули на свої підприємства всі активи, а інвесторам залишили лише борги цього підприємства і файну вивіску "Караван", - розмірковує Рибальченко.
Він керує спілкою інвесторів України і на власному досвіді переконався – не віддавати боргів, як сталося це з охоронцем Феденковим – це фірмовий стиль Каравану.
"На 2010 рік заборгованість була 190 мільйонів. Тобто це та сума, яку "Караван" винен своїм інвесторам, які придбали облігації, - каже директор УАІБ. - Серед інвесторів і знані підприємці, і пенсійні фонди – всіх їх "Караван" кинув".
Інвестори два роки завалюють органи скаргами щодо шахрайств власників ТРЦ. Втім, на заяви ані міліція, ані прокуратура не реагують. Навіть більше – недавно суд визнав "Караван" банкрутом.
"Вони повиводили активи на дочірні структури, і залишилась лише вивіска "Караван", за якою не було вже нічого", - ще раз нагадує Рибальченко.
Через звістку про банкрутство та шалені борги "Каравану" одразу після трагедії Києвом поповзли чутки – мовляв, це ошукані інвестори найняли кілера, аби той передав власникам центру останнє попередження.
"Якщо хтось говорить, що це обурені інвестори виконали таке замовлення - ну це дурня. Тут не можна пов'язувати питання трагедії, яка відбулася, з невиконанням зобов'язань засновниками цього підприємства. Люди, які загинули - це жах. І жодні гроші не коштують того, щоби забирати людські життя", - каже Рибальченко.
Проте все ж таки гроші у цій справі замішані надзвичайно великі. В "Каравані" - банкрут він чи ні - досі крутяться мільярди гривень. Наприклад, чистий прибуток компанії в 2010 році склав майже 150 мільйонів.
Крім того "Караван" володіє декількома ласими земельними ділянками. І все це, як говорять за лаштунками великого бізнесу, нібито припало до ока одному відомому олігарху. Проте, на жаль, ні він, ні власники мегамаркету спілкуватися на цю тему не побажали.
Слідство також не переконливе – генерал-майор міліції Василь Фаринник каже, що стріляв саме Мазурок. Більше того – в такому разі, виконавши замовлення, він напевно заробив багато грошей. Дружина Мазурка від таких дивних закидів слідчих розгублена і цю версію категорично відхиляє.
ДЕТАЛЬНІШЕ: У Мазурка не було зайвих грошей, проте він завжди допомагав обездоленим – дружина
Хто оплатив послуги справжнього кілера і навіщо – це питання доречно задати власникам "Каравану". Андрій Гордієнко та Сергій Хріпков - мільйонери втаємничені. Вони відомі захопленням яхтингом та морським катанням на дошках під вітрилами. Проте ані на морі, ані на суші знайти їх ошуканим на 190 мільйонів вкладникам не вдалося.
Нагадаємо, 7 листопада в Сирецькому парку, недалеко від станції метро "Сирець", знайшли тіло чоловіка, схожого на Мазурка, який підозрюється в розстрілі трьох охоронців ТРЦ "Караван"26 вересня. Тоді загинули три охоронці, ще один постраждав.