Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кривдник і власники скаліченого на Закарпатті коня Каштана погодилися на мирову

Історія, що обурила інтернет, уже не є суперечкою між самими селянами.

На Закарпатті депутата сільської ради звинувачують в умисному жорстокому поводженні з тваринами. Чоловік забрав чужого коня зі свого поля, прив'язав до машини і потягнув додому, дорогою кінь спіткнувся та впав, але водій не зупинився і протягнув його ще кілька десятків метрів по асфальту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Перше як побачив коня, я був у шоці", - зізнається господар скаліченої тварини Юрій Попюк. У родині про те, що їхній Каштан забрів на чужий сінокіс, дізналися з дзвінка обуреного власника землі. "Кінь напився води і пішов пасти, як завжди. Хвилин 30 пройшло. Ми не подумали, що кінь вже пішов на його город", - каже господиня Тетяня Попюк. За конем послали 8-річного сина, але той забрати тварину не зміг. "Син подзвонив, сказав, що дядя не дав мені коня, забрав, прив’язав до УАЗика", - каже пан Юрій.

ВідеоСкалічений кінь: депутат сільради на Закарпатті познущався з тварини, що випасалася на його полі

Депутата сільської ради звинувачують в умисному жорстокому поводженні з тваринами. Чоловік побачив, що кінь зайшов на його поле, прив'язав тварину до машини та потягнув до себе додому, щоб згодом знайти господаря. Але дорогою кінь спіткнувся та впав. Чоловік не помітив, і тягнув тварину по землі ще з кілька десятків метрів. Тепер у тварини вщент здерті боки та ушкоджене око. 

Скалічений кінь: депутат сільради на Закарпатті познущався з тварини, що випасалася на його полі

Дружина водія твердить, що калічити тварину той наміру не мав. "Він не бачив, бо то позаду за УАЗиком ішов кінь. Коли вже важче стала йти машина, він зрозумів, що кінь упав", - пояснює Марія Максим'юк. Екзекуцію влаштував сільський депутат, який до пенсії працював у лісовій охороні. Телефоном ТСН він розповів, що нашкодити коню не хотів – думав лише провчити його господаря. Тепер Василь Максим’юк обіцяє відшкодувати збитки і обурюється, що соцмережі підняли такий скандал. "Я йому готовий відшкодувати чи за лікування коня, чи купити – відшкодувати коня! Але він таке роздув! Боже, борони! Я жалію, що я це зробив. Я їхав на пониженій передачі УАЗика, тож невелика швидкість. Я його метри два протягнув. Він, видно, від удару сильно вдарився, по асфальту потерся", - пояснює чоловік.

Фото скаліченого коня миттєво облетіли соцмережі. Буря здійнялася і в Чорній Тисі, село розділилося. "Коня шкода, хазяїна коня не шкода. А чого він його випасав на чужому полі?", - кажуть одні. "Вийшли б на дорогу з хазяїном. Тварина ні в чому не винувата!", - дорікають інші. До Попюків миритися пішла дружина депутата. Вона хоч і згодна дати гроші, все ж обурюється: "Та нас вже ті коні дістали. В нас дуже часто запасають, де ми сіно косимо. Він признає свою вину. Ми готові понести відповідальність". Власники Каштана погоджуються на мирову. "Бо ми в одному селі, так неможна. А інтернет роздув, ми того не хотіли", - каже Тетяня Попюк.

Фотогалерея На Закарпатті п'яний чоловік прив'язав коня до автівки та протягнув його асфальтом (5 фото)

Зоозахисники примиренню не дивуються і кажуть, що селяни до коней ставляться по-споживацьки. Для багатьох вони – дармова робоча сила і не більше того. "Це жива істота, яка зазнає страждання, болю – нема цього усвідомлення. Певною мірою це підживлюється специфічним правовим полем України – тварина визначена, як особливий вид майна", - пояснює Тетяна Метельова. Втім, попри побоювання зоозахисників, правоохоронці вже оголосили депутату підозру за умисне жорстоке поводженні з тваринами. Тепер чоловіку загрожує щонайменше півроку арешту, тим часом Каштан ще два тижні оговтуватиметься від пережитого.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції