Майже всі українці вважають себе постраждалими від кризи

Більшість людей відчули кризу через зростання цін і тарифів та через зниження рівня своїх доходів.

93% населення України постраждали внаслідок економічної кризи, при цьому 5% українців не відчули кризу взагалі. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Також, як зазначають соціологи, 83% людей відчули кризу через зростання цін і тарифів, 46% - через зниження рівня своїх доходів; 7% - через затримку виплати заробітної плати чи пенсій; 11% - через втрату роботи.

Як повідомили у КМІС, за 10 місяців ситуація зі сприйняттям кризи населенням України не погіршилася.

Так, порівняно з даними опитувань, які КМІС проводив у лютому і квітні 2009 року, трохи зросла кількість тих, хто втратив частину своїх заощаджень (з 8% у лютому до 11% у жовтні).

Проте, зазначають соціологи, ситуація з виплатами пенсій та заробітних плат покращилася - в лютому таких потерпілих було 14%, у жовтні - удвічі менше (7%).

Водночас, згідно з даними опитування, найбільше відчувають зниження рівня доходів мешканці західного (50%) регіону, на другому місці північно-західний (46%) і східний (45%) регіони. У Центральному регіоні на зниження рівня доходів поскаржилися 43% опитаних.
При цьому, як відзначили в КМІС, від зростання цін і тарифів найбільше постраждали мешканці східного регіону (87%), найменше - західного (79%). У південному і центральному регіонах трохи менше - 84% і 81%.

Також результати опитування свідчать, що на сьогодні в Україні 17% українців почувають себе бідними. Найбільша кількість бідних припадає на період 1997-99 років. Бідними в цей період почували себе майже половина (а в 1998 році - 52%) опитаних. Найнижчий рівень бідності в Україні був зафіксований у 2008 році (11%).

Крім того, соціологи наголосили, що порівняно з минулим роком, у 2009 році рівень бідності зріс із 11% до 17%. Можливо, це пов'язано з наслідками кризи, яка припадає на кінець 2008 - 2009 років.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки протягом 9-18 жовтня 2009 року. Опитано 1997 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Читайте також:

Європа розчарована тим, що Україна бідна і корумпована

70% українців вважають себе щасливими

Середня зарплата в Києві впала на 40%

Виборці Тимошенко сексуально більш активні, ніж виборці Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: