Криза змусила попів шукати "світських" заробітків

Священики шукають роботу з гнучким графіком - щоб у будь-який момент можна було поїхати на сповідь чи на вінчання або провести молебень.

Економічна криза дісталась до церкви. У Вінницький області владика однієї з православних єпархій благословив своїх священиків на світську працю.

До фізичної роботи батюшкам не звикати. Із двохсот п'ятдесяти священиків Тульчинсько-брацлавської єпархії дві сотні трудяться на землі і тримають худобу. Утім, парафії збідніли і отцям, окрім душпастирства, доводиться шукати заробітку на світських роботах. Отець Роман налагодив невеличке будівельне виробництво. Коли замовлень немає - будують церкву.

"Звичайно важко з білого хлібу на чорний переходити, але дуже корисно для всіх. Ось і лікарі радять і Бог радить", - розповідає протоієрей Роман Рудаков, настоятель храму св.Пантелеймона.

Сам Ісус столярував, апостоли - хто рибалив, хто був лікарем, а хто швецем, говорять у єпархії. Однак наголошують: для отців треба вибирати спеціальності з гнучким графіком. Щоб у будь-який момент можна було залишити справи і поїхати на сповідь чи на вінчання або провести молебень.

"Людина яка помирає, людина, яка захворіла, людина, яка потрапила в біду - священик повинен все залишити і йти домомагати людині", - зазначає протоієрей Олександр, завідувач канцелярії Тульчинсько-Брацлавської єпархії.

У церкві переконані: священикам важливо бути смиренними. І в час цього і церковного, і економічного посту - зберігати спокій. Щоб передати цей внутрішній спокій і своїй родині, і своїй пастві.

Читайте також:

Експерти: пік глобальної кризи минає

Безробітних запрошують на сезонні роботи

Уряд прогнозує 3 мільйони безробітних цього року

Замість підвищення пенсійного віку уряд виводитиме зарплати з "тіні"

ВідеоКриза змусила попів взятися до роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: