ПА ОБСЄ прийняла "Київську декларацію"

Парламентська асамблея з безпеки й співробітництва в Європі прийняла "Київську декларацію". За її прийняття проголосувала більшість її членів

Парламентська асамблея з безпеки й співробітництва в Європі прийняла "Київську декларацію".

За її прийняття проголосувала більшість її членів.

"Київська декларація" була розроблена в процесі діяльності й проведення 16-ї сесії ПА ОБСЄ в Києві 5-9 липня.

Декларація складається з ряду резолюцій: "Роль і статус Парламентської асамблеї в структурі ОБСЄ", "Урегулювання конфліктів у регіоні ОБСЄ", "Жінки в умовах миру й безпеки", "Заборона касетних бомб", "Незаконні повітряні перевезення легкої й стрілкової зброї й боєприпасів до неї", "Стратегія екологічної безпеки", "Лібералізація трансатлантичної торгівлі", "Зміцнення взаємодії ОБСЄ із правозахисниками й національними правозахисними установами", "Посилення протидії торгівлі людьми на території держав-учасників ОБСЄ", "Боротьба з антисемітизмом, расизмом, ксенофобією й іншими формами нетерпимості, у тому числі стосовно мусульман і ромів".

В "Київській декларації" ПА ОБСЄ заохочує виконання державами-учасниками своїх зобов'язань у рамках ОБСЄ й завдань з енергетичної безпеки.

ПА закликає держав-учасниць ОБСЄ більш широко використовувати поновлювані джерела енергії на своїх внутрішніх енергетичних ринках і закликає їх до обмеження викидів парникових газів у своїх країнах з метою боротьби із глобальним потеплінням.

Окреме положення декларації стосується стану справ в Білорусі.

ПА ОБСЄ привітає декларований Білорусією намір почати діалог і зміцнювати співробітництво з європейськими партнерами й очікує конкретних кроків у цьому напрямку.

ПА закликає Білорусь й Європейський Союз якомога швидше почати переговірний процес щодо заключення угоди про спрощення процедур видачі віз, що, на думку європейських парламентаріїв, буде сприяти розвитку міжособистісних контактів.

ПА ОБСЄ також настійно закликає білоруський уряд і парламент внести виправлення до виборчого кодексу і прийняти щодо нього рішення для того, щоб забезпечити дотримання стандартів ОБСЄ.

Парламентська асамблея Організації з безпеки й співробітництва в Європі проводить свою 16-у сесію в Києві.

ВідеоКризу залишили на внутрішнє врегулювання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: