Кровопролиття в Тунісі: президент втік, влада перейшла до військових

У Тунісі не припиняються зіткнення, маніфестанти спробували взяти штурмом урядові будівлі. Армія контролює аеропорти, військовим дозволено стріляти по людях, які порушують режим НС.

Події в Тунісі 14 січня почали розвиватися з блискавичною швидкістю. Президент залишив охоплену заворушеннями країну. Влада перейшла до рук армії, військові контролюють аеропорти, повітряний простір країни закрито.

За неофіційними даними, родина президента Зін ель-Абідіна Бен Алі заарештована. Сам Бен Алі нібито прямує до Мальти чи Лівії.

Прем'єр Мохаммед Ганнучі оголосив, що тимчасово очолює державу. Він закликав громадян зберігати спокій і обіцяв діяти "суворо в рамках конституції".

Тим часом в Тунісі запроваджено надзвичайний стан. Армії і поліції дозволено застосовувати вогнепальну зброю проти людей, які порушили режим НС і не реагують на накази або намагаються втекти.

Спочатку президент відправив уряд у відставку та оголосив про дострокові вибори. Після цієї новини близько 7 тисяч людей вийшли на вулиці столиці країни. Мирний мітинг швидко переріс у погроми і спроби штурму урядових будівель. Щоб зупинити безлади, поліція застосувала зброю та сльозогінний газ.

Заворушення в Тунісі_2
AFP
Заворушення в Тунісі
За деякими даними, в місті є постраждалі. Загалом з початку заворушень загинули більше 66 людей, кілька сотень отримали поранення.

Туристичні фірми проводять евакуацію туристів з країни.

Безлади в Тунісі, викликані незадовільними соціальними умовами, безробіттям серед молоді та корупцією, почалися ще наприкінці 2010 року після після акту самоспалення, скоєного 26-річним Мохаммедом Буазізі, якому влада заборонила продавати овочі без ліцензії.

Гасла демонстрантів поступово змінилися з соціальних на антиурядові та антипрезидентські.

Бен Алі, який беззмінно перебуває при владі в Тунісі останні 23 роки і втратив останнім часом довіру громадян, уже пообіцяв, що не буде балотуватися на чергових президентських виборах, що відбудуться у 2014 році.

Читайте також:

Туніс на межі революції: розпущено уряд і оголошено надзвичайний стан

В охопленій заворушеннями столиці Тунісу введено комендантську годину

На придушення молодіжної "реп-революції" в Тунісі кинули війська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: