КРУ доведеться "дико вибачитися" перед Єхануровим за звинувачення у корупції

Рахункова палата вважає корупційні звинувачення на адресу Міноборони необґрунтованими і вважає, що в усіх проблемах армії винен уряд.

Глава Рахункової палати Валентин Симоненко вважає "адміністративним наїздом" звинувачення на адресу Міноборони про фінансові зловживання.

"За останні три роки було проведено шість контрольних заходів. До честі Міністерства оборони, воно принципово реагувало на висновки Рахункової палати: проводилися службові розслідування, а винні притягувалися до відповідальності, звільнялися з високих займаних посад", - говориться в його заяві.

"Що стосується останнього факту й обвинувачень на адресу Міноборони, то виходячи з досвіду наших перевірок і моєї багаторічної роботи на чолі Рахункової палати, сьогодні я переконаний, що це елементарний адміністративний "наїзд". Так серйозні питання не вирішуються", - заявив Симоненко.

За його словами, побічно надуманість проблеми визнав навіть сам глава Контрольно-ревізійного управління Микола Сивульський, що визнав, що для доказів усіх заяв по Міноборони необхідна буде ще додаткова перевірка податкової служби.

"Таким чином, будемо говорити прямо: у підсумку вийде все точно так само, як у нас завжди виходить – як говорять в Одесі: "Так ти не злодій, так ти не шахрай? Так я дико перепрошую...", - спрогнозував глава Рахункової палати.

"Я хочу зовсім відверто сказати: якщо Міноборони, на наш погляд, більш-менш адекватно реагує на всі наші зауваження, то Кабінет міністрів наші зауваження ігнорує. Практично жодна з поставлених Рахунковою палатою системних проблем у Збройних силах органами виконавчої влади цілком не вирішена", - заявив він.

За словами Симоненка, замість вирішення системних проблем, які нагромадилися в оборонній сфері, уряд просто перекладає провину за жалюгідний стан Збройних Сил на керівництво Міноборони.

"Прийнята Державна програма розвитку озброєнь і забезпечення військовою технікою Міністерства оборони до 2015 року. Як вона виконується? Я можу зовсім чітко сказати — із запізненням мінімум на три, а то і чотири роки. Друга держпрограма — це програма утилізації бойових припасів 2008-2017 роки. Вона виконується рівно на 15% від прийнятих рішень", - відзначив він.

Як повідомляв ТСН.ua, 20 травня на засіданні уряду було оприлюднено результати перевірки ГоловКРУ господарської діяльності Міністерства оборони. Зокрема, було заявлено про виявлення масштабних порушень у земельній сфері, про корупцію в Міністерстві оборони при організації харчування солдат і закупівлі палива для військової техніки.

У Міністерстві оборони спростували всі звинувачення і пообіцяли оскаржити їх у судовому порядку.

20 травня у ВР було зареєстровано проект постанови про звільнення Єханурова з посади міністра оборони.

22 травня Єхануров висловив надію, що Тимошенко вибачиться перед ним за звинувачення в зловживаннях. У відповідь вона заявила, що вибачатися не буде.

25 травня прем`єр підписала й направила президенту подання з проханням про відставку Єханурова.

26 травня Ющенко доручив Генпрокуратурі розслідувати звинувачення на адресу Єханурова. Він також заявив, що не збирається звільняти міністра

Читайте також:

Єхануров дав Тимошенко "5-10 днів" на вибачення

Ще один мінстр від НУ-НС опинився на межі звільнення

Тимошенко розпочала полювання на лояльних до Ющенка міністрів

Єхануров прийняв виклик Тимошенко і завдає удар у відповідь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: