КС дозволив вчителям не розмовляти в школах українською

Конституційний суд визнав, що мовою викладання в школах є українська, але розпорядився не зобов'язувати вчителів користуватися державною мовою ще й на перервах.

Конституційний суд визнав неконституційною урядову постанову, яка зобов'язувала вчителів шкіл у робочий час говорити виключно мовою викладання, зокрема в україномовних школах - виключно українською мовою.

Таке рішення оголосив глава КС Андрій Стрижак. Згідно рішенню суду, Кабінет міністрів, ухваливши таку постанову,  вийшов за рамки своїх повноважень, оскільки це питання може бути врегульовано лише законом, тобто входить у компетенцію Верховної ради.

У той же час, КС встановив конституційність іншого положення зазначеної урядової постанови, згідно з яким в державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі мовою навчання є українська мова, а поряд з нею в навчально-виховному процесі в таких навчальних закладах також можуть використовуватися та вивчатися мови національних меншин.

КС мотивував своє рішення в цій частині тим, що вищевказане положення не виходить за рамки Конституції.

Нагадаємо, згідно рішенню уряду від 30 вересня минулого року, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів отримали обов'язок постійно розмовляти мовою навчання в робочий час, у тому числі на перервах.

У школах із українською мовою навчання, таким чином, вчителі були зобов'язані розмовляти виключно українською.

Пізніше 52 депутати Верховної ради попросили КС перевірити конституційність цієї постанови.

Читайте також:

Міносвіти заперечує, що вчителів звільнятимуть за російську мову

ФСБ звинуватили у залякуванні українських вчителів

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

ВідеоКС дозволив вчителям не розмовляти українською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: