КС дозволив Ющенку впливати на призначення заступників міністра оборони

Конституційний суд не дозволив депутатам відібрати у президента право призначати заступників підконтрольних йому міністерств.

Ющенко Єхануров
УНІАН
Відтепер Віктор Ющенко має право призначати не лише міністра оборони, але і його заступника
Конституційний суд визнав конституційним указ президента, згідно з яким кандидатури на посади заступників міністра оборони повинні погоджуватися з ним.

Відповідне рішення за конституційним поданням 49 народних депутатів КС оприлюднив сьогодні.

Депутати ВР вважають, що президент, видавши цей указ вийшов за межі своїх повноважень. При цьому депутати наголошують на його втручанні у здійснення повноважень Кабінету міністрів у сфері кадрової політики щодо підпорядкованих йому міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Як зауважив суддя-доповідач Анатолій Головін, КС ухвалив це рішення за результатом проведення системного комплексного аналізу законодавства у сфері національної безпеки і оборони України.

Зокрема, указ не суперечить вимогам статей Конституції, адже сфера дії указу лежить у рамках реалізації конституційних повноважень президента.

"Указ покликаний посилити дисципліну у військових формуваннях і повагу до президента України", - підкреслив Головін.

Як йдеться у рішенні, воно є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Як повідомлялося, у вищезазначеному указі президента визначено, що:

– матеріали щодо погодження кандидатур на посади першого заступника, заступника міністра оборони подаються президентові міністром оборони до внесення Кабінетові міністрів подань про призначення відповідних осіб на зазначені посади;

– СБУ, Міністерство оборони, інші центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями, в разі потреби подають до 1 травня президентові пропозиції щодо змін загальної структури, чисельності відповідно СБУ, Збройних сил, інших військових формувань на наступний календарний рік;

– плани i терміни проведення навчань, тренувань із залученням об’єднань, з’єднань, військових частин Збройних сил, інших військових формувань (крім навчань, тренувань, що проводяться за участю підрозділів збройних сил інших держав) погоджуються з президентом.

Нагадаємо, наразі президент впливає на призначення керівників Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ. Всі інші кандидатури міністрів подає прем'єр-міністр.

Читайте також:

КС заборонив звільняти Стельмаха всім, окрім Ющенка

Ющенко пропонує народу визначити, хто в країні головний

Ющенко бореться за Фонд держмайна

КС заборонив Ющенку впливати на медичну політику Тимошенко

КС заборонив Ющенку заважати Тимошенко у війні з Vanco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: