КС не дасть Ющенку розпустити Раду

Серед суддів КС не знайшлося достатньо прихильників дострокового розпуску парламенту.

Конституційний суд не збирається давати президенту Віктору Ющенку підстав для дострокового розпуску Верховної ради та підтримувати його подання щодо порушення порядку призначення прем'єр-міністра.

Про це повідомляє газета "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела в КС. За інформацією видання, результати рейтингового голосування суддів на закритому засіданні Конституційного суду показали, що противніків ідеї дострокових виборів серед них більше, ніж прихильників.

КС провів закрите засідання у справі, у якій президент просить визнати порушенням Конституції той факт, що після формування в парламенті коаліції фракцій БЮТ, "Наша Україна - Народна самооборона" та Блоку Литвина главі держави не було подано подання на призначення прем'єр-міністра.

Відкрите слухання в цій справі в суді відбулося на початку квітня, а вже в минулу середу відбулося перше рейтингове голосування.

"Дев'ять суддів проголосували проти того, на чому наполягає президент, шість – підтримали вимогу Віктора Ющенка. Ще троє суддів на засідання не прийшли і, таким чином, у голосуванні не брали участь", - зазначило джерело в КС.

"Голосування, яке відбулося в Конституційному суді в середу, показало, що в президента практично немає шансів виграти справу", - також наголосив співрозмовник "Комерсанта".

Він повідомив, що затягувати з винесенням рішення за поданням президента в КС не хочуть. Рішення суду, як відомо, вважається ухваленим, якщо за нього проголосували мінімум 10 із 18 суддів.

"Ті дев'ять суддів, які голосували проти, зараз докладають максимум зусиль для притягнення на свій бік насамперед тих суддів, яких не було на засіданні", - сказало джерело.

Водночас один із юристів БЮТ, народний депутат Віктор Швець заявив, що "очікував від КС чогось подібного". "Точною інформацією про події в Конституційному суді я не володію, але з правової точки зору було очевидно, що президентові не варто сподіватися на позитивний результат", - сказав він.

Іншої думки дотримується депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко: "Президент має всі підстави вважати, що процедура легітимізації уряду не дотримана. Сьогодні взагалі незрозуміло, кого представляє цей уряд".

Нагадаємо, внесене ще в середині лютого подання щодо порушення процедури призначення прем'єра Конституційний суд почав розглядати на початку квітня.

У ході усних слухань представник президента в Конституційному суді Марина Ставнійчук не приховувала, що метою подання глави держави є достроковий розпуск ВР.

Сам Ющенко після цього вже кілька разів закликав Раду до проведення позачергових президентських і парламентських виборів.

Читайте також:

У Раді заспокоїли Ющенка: імпічмент готують не йому

Литвин пропонує таємно організувати вибори ВР

Європа не радить Україні розділяти Верховну раду

Балога закликав Тимошенко і Литвина поскоріше погодитись на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: