КС не дозволив Ющенку розпускати Раду

Президент обіцяв прийняти рішення щодо розпуску парламенту лише після визнання Конституційним судом нелегітимності діючого уряду та коаліції.

На сьогоднішній день немає жодних підстав для розпуску Верховної ради.

Про це заявив постійний представник ВР у Конституційному суді Анатолій Селіванов.

Він зазначив, що КСУ у своєму сьогоднішньому рішенні встановив, що згідно з Конституцією, одразу після парламентських виборів коаліція зобов'язана подавати кандидатуру нового прем'єр-міністра, а в усіх інших випадках тільки має право, але не обов'язок.

"Отже, жодних підстав для розпуску, для дострокового припинення повноважень ВР не існує. Тобто, якби КСУ визначив, що це є обов'язок коаліції надати пропозиції щодо кандидатури прем'єр-міністра, то це могло б трактуватися по-різному, але в рішенні КСУ і в тому висновку, який суд зробив, ми бачимо, що ніяких підстав для того, щоб ініціювалось питання дострокового припинення повноважень ВР, немає", - сказав він.

Нагадаємо, 22 квітня президент Віктор Ющенко заявив, що прийматиме рішення стосовно можливого розпуску Верховної ради лише після рішення Конституційного суду, яке було винесене сьогодні. Президент заявляв, що, у разі визнання судом нелегітимності у ряду і парламентської коаліції, він, можливо, прийме рішення призначення дострокових виборів до ВР.

Читайте також:

КС: Тимошенко очолює уряд законно

Ющенко розпустить Раду тільки після рішення КС

КС розпочав розгляд законності президентських виборів

Ющенко має час розпустити Раду до серпня

ВідеоКС не дозволив розпускати Раду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: