КС обере голову в п'ятницю

22 червня планується розглянути питання обрання голови Конституційного суду України.

На п’ятницю, 22 червня, призначено засідання Конституційного суду, на якому планується розглянути питання обрання голови КС.

Про це повідомив звільнений президентом з посади судді КС Валерій Пшеничний, передає УНІАН.

За його словами, раніше троє суддів КС – Анатолій Головін, Павло Ткачук і Михайло Колос звернулися до нього як до в.о. голови КС з проханням призначити спеціальне засідання суду, на якому можна було б розглянути питання обрання голови КС.

Зала засідань КС
Архів
Робота в цій залі продовжиться 22 червня. (Фото: ccu.gov.ua)
 

Пшеничний сказав, що таке засідання було призначене на 11 червня.

Відповідаючи на питання журналістів, чи мав намір він балотуватися на цю посаду, Пшеничний заявив, що не збирався цього робити, оскільки досі тривають судові процеси щодо правомірності указу президента про його звільнення.

Він пояснив, що в разі обрання його головою КС, це рішення могло б бути поставлене під сумнів, якщо суд прийняв би рішення про законність указу президента про його звільнення.

За словами Пшеничного, коли 11 червня розпочалося засідання КС, працівники прес-служби суду передали суддям КС повідомлення про укази президента - спочатку про скасування указів про звільнення Пшеничного та Володимира Іващенка з посади суддів КС, а потім про звільнення на підставі особистих заяв.

Як сказав Пшеничний, після цього було прийнято рішення оголосити перерву у засіданні КС і перенести його на п’ятницю. Пшеничний також додав, що на даний момент, відповідно до рішень судів, він є суддею КС.

Він також нагадав, що для обрання голови КС необхідне рішення 10 суддів, а кворум при цьому становить 12 суддів КС. 

Крім того, Пшеничний повідомив, що цієї п’ятниці не збирається балотуватися на посаду голови КС, і, можливо, навіть не братиме участі у цьому засіданні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: