"КС почав ухвалювати рішення у своїх інтересах": Малюська про ініціативу Зеленського звільнити суддів

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
1784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"КС почав ухвалювати рішення у своїх інтересах": Малюська про ініціативу Зеленського звільнити суддів

Фото: УНІАН

За його словами, КС став непередбачуваним.

Юридичні рішення щодо законопроєкту президента Володимира Зеленського щодо розпуску Конституційного Суду будуть найближчим часом.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, є президентський і депутатські законопроєкти, які спрямовані на відновлення основних елементів антикорупційного механізму.

"Більшу частину з них можна зробити цілком швидко. Щодо неконституційності, то автори Конституції України не могли просгнозувати, що КС в якийсь момент перестане поважати Конституцію і закон про КС, а буде діяти у невстановлених межах. Конституційний суд вийшов за межі повноважень, почав ухвалювати рішенян у своїх інтересах. Це було непрогнозованим. Судді себе захищали, ухвалюючи таке рішення. Тому виникла інціатива звільнити суддів і набрати нових", - наголосив глава міністерства.

На запитання, чи буде таке рішення конституційним, він сказав: "Коли ситуація заходить у законодавчий кут, де не передбачено механізму, дії, щоб досягти справаедливості, то ухвалюються політичні рішення. Це трапляється вкрай рідко, коли є згода усіх ключових гілок влади. Але теоретично це цілком можливо", - розповів Малюська.

Міністр юстиціїй Денис Малюська про скандальні рішення Конституційного суду

Міністр юстиціїй Денис Малюська про скандальні рішення Конституційного суду

Рішення КС він назвав "міною для співпраці з МВФ". "Ситуація вдалося врегулювати. Відповідно зараз ризиків щодо такої співпраці немає. Існують ризики наступними рішеннями КС щодо Фонгду гарантування вкладів, банківського закону і решти законів, які там розглядаються", - зауважив голова Мін'юсту. 

За його словами, КС став непередбачуваним і таким, що може генерувати ризики і "створювати складні проблеми". 

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
1784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація