КС почав видавати вердикти

Конституційний Суд заборонив Президенту призначати та звільняти голів судів і їхніх заступників.

КС нарешті почав видавати вердикти: своїм першим рішенням він заборонив президенту призначати і, відповідно, звільняти голів судів, і їхніх заступників.

Про розпуск ВР не йшлося взагалі, розповідає кореспондент ТСН. 9:30 ранку - найкращий час для проголошення історичної ухвали. Більшість журналістів приїхати не встигла, бо про засідання стало відомо за півгодини до початку.

За поданням Вищої ради юстиції, Суд визнає неконституційним положення, за яким саме Президент призначає та звільняє з адміністративних посад суддів загальної юрисдикції. Хто це надалі має робити, визначить парламент - окремим законом.

Із 18 суддів "за" проголосували 10, "проти" - 5. Віктор Шишкін написав окрему думку. Але найбільше наріканнь - на участь у голосуванні Станік, Пшеничного та Іващенка, яких Президент звільнив за порушення присяги. В суді кажуть, що їх уповноважив Донецький суд.

Команда коаліції так чекала реанімації суду, що аплодувала першій ухвалі як власній перемозі. А от у Секретаріаті  виконувати вирок Конституційного Суду не збираються, хоч їх він стосується насамперед. 

Аргументація: без трьох суддів суд нелегітимний. Цікава ситуація і у Конституції не прописана. Саме президент - гарант дотримання Основного Закону. 

Опоненти у Верховній Раді просять Ющенка довести, що він - чоловік і триматиме слово. Президентська сторона оскаржила легітимність Конституційного Суду в Голосіївському суді Києва. Та марно. Вчора суд відхилив цей позов. Але сьогодні "регіонали" заявили про існування рішення Шевченківського суду, і воно - на користь президента. Тож Станік, Пшеничний та Іващенко знову звільнені.

Перший млинець Коституційного суду, який з’явився через дев’ять місяців після відновлення його роботи, виявився глевким. І надзвичайно небезпечним для кухарів. Бо доля рішень найвищого судового органу країни залишається невизначеною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: