КС почав вирішувати долю наступних виборів

Конституційний суд має визначити, чи продовжувати на рік термін повноважень Верховній раді нинішнього скликання.

Конституційний суд відкрив провадження про перевірку на відповідність статтям 157 і 158 Конституції законопроекту, який встановлює останню неділю жовтня 2012 року датою наступних виборів Верховної ради, і таким чином продовжує термін повноважень депутатів на рік.

Як повідомила прес-служба КС, колегія суддів Конституційного суду прийняла відповідне рішення 29 жовтня.

Стаття 157 Конституції передбачає, що Основний закон не може бути змінений, якщо зміни передбачають скасування або обмеження прав і свобод громадянина і якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України.

Відповідно до положень статті 158, якщо законопроект про внесення змін до Конституції розглядався Радою й не був прийнятий, то він повторно може бути поданий у Раду не раніше ніж через рік від дня ухвалення рішення щодо цього законопроекту.

КС вирішив провести розгляд справи невідкладно у формі письмового слухання.

Вищевказаний законопроект також передбачає доповнення перехідних положень Конституції нормою про те, що чергові вибори президента після поновлення положень Основного закону в редакції 1996 року за рішенням КС від 30 вересня 2010 року проводяться в останню неділю березня 2015 року.

Також законопроект передбачає, що конституційний склад Ради - 450 депутатів, які обираються строком на 5 років (зараз строк повноважень Ради - 4 роки).

Також з 4 до 5 років проектом пропонується збільшити строк повноважень обраних на чергових виборах Верховної ради Криму, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Чергові вибори Ради й місцевої влади, відповідно до законопроекту, проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року їхніх повноважень.

Також законопроектом передбачається, що чергові вибори президента проводяться в останню неділю березня п'ятого року повноважень глави держави.

Як відомо, відповідно до Конституції, законопроект про внесення змін до неї розглядається Радою за наявності висновку КС про відповідність цього законопроекту вимогам статей 157 й 158 Конституції.

Після ухвалення рішення КС щодо повернення Конституції в редакції 1996 року виникла дискусія про те, коли повинні пройти чергові парламентські вибори, оскільки її редакція 2004 року передбачала, що чергові вибори Ради проводяться в останню неділю останнього місяця 5 року повноважень парламенту, а за Конституцією 1996 року, вибори проходять в останню неділю березня 4 року повноважень.

Читайте також:

Кампанія з виборів до Ради може стартувати вже у листопаді

Опозиція об'єдналася з вимогою дострокових виборів

ЦВК вимагає в Конституційного суду розтлумачити, коли будуть вибори

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: