КС пояснив Ющенку, як слід оголошувати референдум

Президент зобов’язаний оголосити всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами вимог.

Відповідне рішення сьогодні оприлюднив Конституційний суд, розглянувши подання 51 народного депутата.

Натомість КС припинив провадження у цій справі стосовно визначення терміну проголошення президентом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою через непідвідомчість КС питань, порушених у конституційному поданні.

КС
УНІАН
Конституційний суд пояснив, коли президент зобов'язаний оголошувати референдум
Депутати просили КС розтлумачити, чи є підписання Центральною виборчою комісією протоколу про дотримання умов та наявність підстав щодо призначення референдуму за народною ініціативою підставою негайного проголошення президентом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

У цьому контексті КС виходив з того, що ані Конституція, ані закони України не встановлюють часових критеріїв щодо проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. КС зазначив, що оскільки організація і порядок проведення референдумів регулюється виключно законами України, то терміни, протягом яких президент зобов’язаний видати відповідний указ, повинні бути визначені законом, і усунути цю прогалину шляхом тлумачення конституційних норм неможливо.

Як повідомлялося, 51 депутат звернувся до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення положення пункту 6 частини першої статті 106 Конституції (справа про проголошення президентом України всеукраїнського референдуму за народною ініціативою).

Практичну необхідність у роз’ясненні та офіційній інтерпретації цього припису суб’єкт права на конституційне подання обґрунтовував неврегульованістю у законі „Про всеукраїнський та місцеві референдуми“ питання обсягу прав і обов’язків президента стосовно проголошення ним такого референдуму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: