КС припинив розгляд ряду законів

Конституційний Суд України припинив провадження у справах за поданнями президента щодо ряду нашумілих законів та указів.

Конституційний Суд України припинив провадження у справі за поданням президента щодо неконституційності закону про Кабінет міністрів України.

Про це журналістам на прес-конференції повідомив голова КС Андрій Стрижак.

Він нагадав, що 19 жовтня КС мав почати розгляд цієї справи, однак президент відкликав своє конституційне подання.

 У зв’язку з чим, за його словами, провадження у цій справі було закрито.

Андрій Стрижак
Архів
Голова КСУ Андрій Стрижак
КС також припинив провадження у справах за поданнями президента та народних депутатів щодо неконституційності окремих положень закону про вибори народних депутатів.

Стрижак пояснив, що суд припинив розгляд обох цих справ у зв’язку з тим, що з 1 жовтня набули чинності положення цього ж закону, що стосуються формування Державного реєстру виборців, і одночасно втратили чинність усі статті, які оскаржувались в КС як президентом, так і народними депутатами.

За словами Стрижака, справи були закриті у зв’язку з відсутністю предмету розгляду.

Як повідомляв iPlus, КС, зокрема, розглядав подання президента України Віктора Ющенка щодо конституційності деяких статей виборчого закону стосовно громадян, які виїхали за кордон.

Крім того, 54 депутати вносили подання до КС стосовно положення закону про вибори, якими встановлюються строки реалізації громадянином права на подання скарги щодо допущених при складанні списку виборців неточностей.

Також депутати вважають такою, що не відповідає Конституції, норму закону, за якою при проведенні позачергових виборів депутатів відкріпні посвідчення не виготовляються і не використовуються.

Що стосується розгляду справи за поданням народних депутатів щодо конституційності нашумілого четвертого указу президента про розпуск парламенту та призначення дострокових парламентських виборів, то він припинений у зв’язку з хворобою судді-доповідача.

За словами голови КС, суддя-доповідач у цій справі зараз перебуває у лікарні, тому суд не може почати розгляд справи.

При цьому Стрижак додав, що раніше КС закрив провадження у справі щодо третього указу президента у зв’язку з тим, що після появи четвертого указу ключові положення третього втратили свою чинність.

ВідеоЗаяви Стрижака (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: