КС розгляне указ Ющенка

Конституційний суд почне розгляд справи про конституційність указу Віктора Ющенка про призначення позачергових виборів.

Конституційний Суд України
Конституційний суд України. (Фото: Архів)
Конституційний суд України в середу почне розгляд справи про конституційність указу президента Віктора Ющенка про призначення позачергових парламентських виборів, мовиться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті КС.

Справа розглядатиметься за поданням 46 народних депутатів, який просять КС визначити конституційність указу президента "Про призначення позачергових виборів у Верховну раду України у зв'язку з неповноважністю Верховної ради України і достроковим припиненням її повноважень" від 5 червня 2007 року.

Президент України Віктор Ющенко 2 квітня поточного року підписав указ про розпуск парламенту у зв'язку з тим, що, на його думку, більшість в Раді сформована не фракціями, а на основі індивідуального членства, що порушує Конституцію. Глава держави призначив дострокові парламентські вибори на 27 травня.

Президентський указ спровокувала політична криза, що охарактеризувалася протистоянням між президентом з одного боку і парламентською більшістю і урядом, - з іншого.

26 квітня Ющенка видав новий указ про розпуск парламенту з тим же формулюванням, при цьому дата виборів була перенесена на 24 червня. 27 травня після ночі переговорів Ющенка, прем'єр-міністр Віктор Янукович і спікер Олександр Мороз заявили про подолання політичної кризи і проведення дострокових виборів 30 вересня.

5 червня президент підписав черговий указ, в якому вже була відсутня норма про розпуск Ради, - вибори призначалися у зв'язку з нелегітимністю парламенту, оскільки третина депутатів - представники фракцій "Наша Україна" і Блоку Юлії Тимошенко - склали свої повноваження.

Четвертий указ був підписаний 31 липня, який, по суті, був редакцією попереднього і уточнював, що дострокові парламентські вибори пройдуть відповідно до законодавства через 60 днів, тобто 30 вересня.

Всі укази президента про призначення дострокових виборів були оскаржені в КС. Згодом по указах від 2 і 26 квітня виробництво було припинене (у зв'язку з тим, що вони втратили силу після появи останнього документа).

Суддею-доповідачем у справі про конституційність указу про позачергові парламентські вибори від 5 червня 2007 року призначений Анатолій Головін. Справа розглядатиметься в режимі письмового слухання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: