КС розгляне законність призначення Тимошенко

За поданням Віктора Ющенка вже в четвер Конституційний суд розгляне: чи законно коаліція сформувала уряд.

В четвер, 2 квітня, Конституційний суд має розглянути: чи відповідно до закону був сформований уряд новою коаліцією. Відповідне подання ще в лютому вніс президент Віктор Ющенко.

І воно саме зараз доречно: в середу депутати призначили наступні президентські вибори на 25 жовтня 2009 року – всупереч бажанню глави держави. І в кулуарах почали ходити чутки про те, що Ющенко розпустить парламент.

Наразі ж гарант вказує КС, що нинішня коаліція фракцій БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина не подавала йому пропозицій щодо формування Кабміну.

Кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем'єра запропонувала "стара" коаліція. Та, що діяла в 2007-му році - БЮТ та НУ-НС. По тому уряд в грудні "перезавантажили", натомість не коаліційними зусиллями, що, переконує президент, не відповідає Конституції.

Якщо судді приймуть аргументи глави держави, той дістане цілком законне право розпустити парламент. Утім, щоб реалізувати такий план на практиці, треба поспішити, бо за півроку до президентських виборів розпустити Верховну раду вже буде неможливо.

На думку політиків, те, що президентські вибори призначили саме на 25 жовтня і захистить ВР від "штучного розпуску".

"Як відомо, розпуску прагнули депутати з ПР та Секретаріат президента… Але сьогодні ми поставили крапку, тому що за Конституцією президент за півроку до дати виборів глави держави не може розпустити парламент", - пояснив заступник голови фракції Блока Литвина Олег Зарубінський.

У Секретаріаті президента, зі свого боку, вже назвали рішення депутатів про перенесення президентських виборів неконституційним, що підтвердив і сам керівник держави. Не виключено, що Ющенко може звернутися до КС і з цього приводу.

Читайте також:

Президентська кампанія в Україні стартує 27 червня

Ющенко: вибори будуть у січні 2010 року

Депутати скоротили каденцію Ющенка, щоб він не скоротив каденцію ВР

РНБО: дострокові вибори до ВР можливі. За законом Архімеда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: