КС розгляне звільнення міністрів

До Конституційного суду надійшли подання про розгляд конституційності указів президента щодо звільнення міністрів і змін до виборчого законодавства.

Шуфрич Рудьковський
Українська правда
Депутати запитали в Конституційного суду, чи легітимне звільнення Нестора Шуфрича та Миколи Рудьковського.
До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України указів президента щодо впровадження в дію рішень РНБО про звільнення міністра з надзвичайних ситуацій і міністра транспорту.

Згідно з цим рішенням, Рада національної безпеки і оборони України вирішила визнати діяльність міністра транспорту та зв`язку України Миколи Рудьковського, а також міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестора Шуфрича незадовільною й такою, що створює загрозу національній безпеці України, стабільності в суспільстві. 

Прем`єр-міністрові України цим рішенням доручено забезпечити вирішення в установленому порядку питання щодо дальшого перебування Миколи Рудьковського та Нестора Шуфрича на посадах міністрів.

Крім того, до Конституційного Суду України надійшло подання Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Ніни Карпачової щодо відповідності Конституції України змін до виборчого законодавства України.

Оскарженим законом передбачено, зокрема, що позачергові вибори депутатів визнаються такими, що не відбулися, якщо у них взяло участь менше половини від кількості виборців, включених до списків виборців. Також законопроектом передбачено, що при проведені позачергових виборів відкріпні посвідчення не виготовляються та не використовуються.

Крім того, передбачено, що органи державної прикордонної служби за три дні до дня виборів подають до окружних виборчих комісій відомості про осіб, зареєстрованих у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, які фактично перетнули державний кордон і на момент подання відомостей відсутні дані про їх повернення на територію України. Оскаржений закон містить також ряд інших змін до виборчого законодавства України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: