КС сам не розуміє, що він понаприймав

Голова Конституційного суду Андрій Стрижак стверджує, що рішення КС не дало відповіді на подання президента щодо легітимності уряду і Верховної ради.

Конституційний суд сьогодні дав відповідь на подання президента щодо формування уряду виключно на основі положень чинної Конституції.

Про це на прес-конференції заявив голова Конституційного суду Андрій Стрижак.

Зокрема, за словами Стрижака, чинна Конституція не передбачає, що в разі переформатування коаліції необхідна відставка діючого уряду і формування нового, а тому сьогодні Конституційний суд дав відповідь на подання президента, виходячи виключно з положень діючого Основного Закону.

“А чи отримав президент відповідь на запитання, з яким звертався до Конституційного суду? Якщо не прочитати уважно – ні, а чи дає Конституція відповідь на це запитання президента? Якщо подивитися на ст. 83 – ні, не дає. Тому я вважаю, що наше рішення не дає відповіді на питання, яке ставив президент, але ми дали відповідь в межах Конституції і своїх повноважень. Цим рішенням ми підтвердили порядок, закріплений в Конституції”, - сказав Стрижак.

Він додав, що це говорить про те, що зміни до Конституції повинні бути системними, “а зміни до Конституції першого січня 2006 року (дата набрання чинності "знаменитої" політреформи, прийнятої Верховною радою 8 грудня 2004 року, яка значно урізала повноваження президента на користь парламенту – ТСН.ua) не були системними”.

За словами Стрижака, Конституційний суд не міг розтлумачити відповідне подання глави держави, оскільки такої норми в Конституції немає, “а намагатися розтлумачити щось як комусь хочеться, це значить - створити норму. Ми таку норму створити не маємо права”.

Водночас відповідаючи на запитання, чи призведе таке рішення КСУ до політичного протистояння, Стрижак сказав: “Якщо Конституційний суд зайняв би позицію, яку займає Селіванов (представник Верховної ради у КС – ТСН.ua ), або Ставнійчук (представник президента у КС – ТСН.ua), тоді було б політичне протистояння. А Конституційний суд політично був не заангажований і діяв виключно в межах Конституції”.

Нагадаємо, сьогодні, 30 квітня, КС оприлюднив рішення за поданням президента щодо формування уряду після створення нової коаліції. Згідно з ухваленим рішенням, внесення пропозицій президенту щодо кандидатури прем’єр-міністра, а також щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить виключно до повноважень коаліції.

Представник ВР у Конституційному суді заявив, що це рішення означає, що коаліція не зобов'язана вносити президенту подання на кандидатури прем'єра і членів уряду, а отже уряд працює легітимно.

В свою чергу представник президента у КС Марина Ставнійчук заявила зворотне і повідомила, що президент може найближчим часом розпочати консультації щодо розпуску Верховної ради.

Читайте також:

КС: Тимошенко очолює уряд законно

У Ющенка прочитали рішення КС по-своєму і готуються розпускати Раду

КС розпочав розгляд законності президентських виборів

Ющенко має час розпустити Раду до серпня

ВідеоСтрижак про рішення КС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: