КС: Тимошенко очолює уряд законно

Конституційний суд дійшов висновку, що нова коаліція має право, але не обов'язок вносити президенту подання щодо нового складу Кабінету міністрів.

Внесення пропозицій президенту щодо кандидатури прем’єр-міністра, а також відповідно до Конституції - щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у Верховній раді.

Відповідне рішення Конституційного суду було оприлюднене сьогодні за поданням президента щодо формування уряду після створення нової коаліції.

Постійний представник Верховної ради у КС Анатолій Селіванов пояснив це рішення таким чином, що внесення президенту подання на кандидатури прем'єр-міністра і міністрів після переформатування коаліції є правом, але не обов'язком коаліції.

Це означає, що нинішній склад уряду на чолі з Юлією Тимошенко є легітимним.

Конституційний суд також вказав, що поняття “коаліція депутатських фракцій у Верховній раді, сформована відповідно до статті 83 Конституції України”, включає як коаліцію, сформовану у новообраній Верховній раді, так і коаліцію, сформовану у разі припинення діяльності попередньої коаліції.

Відповідно Основний Закон передбачає і участь коаліції, сформованої у разі припинення діяльності попередньої коаліції, у формування Кабінету міністрів, що здійснюється шляхом внесення пропозиції президенту щодо кандидатури прем’єр-міністра, а також щодо кандидатур до складу уряду, інших членів Кабміну.

Рішення є обов’язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене. Воно підлягає опублікуванню у “Віснику Конституційного Суду України” та в інших офіційних виданнях України.

Нагадаємо, у лютому президент звернувся до Конституційного суду з клопотанням дати офіційне тлумачення певних положень Конституції і пояснити, чи повинна була нова коаліція (після того, як до неї приєднався Блок Литвина) вносити президенту подання щодо нової кандидатури прем'єра та нового складу уряду.

Читайте також:

Піскун погрожує Ющенку кримінальною відповідальністю

КС розпочав розгляд законності президентських виборів

Ющенко має час розпустити Раду до серпня

КС готовий "подарувати" Ющенку ще 3 місяці президентства

ВідеоКС: Тимошенко очолює уряд законно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: