КС урізав повноваження Верховного суду

Верховному суду заборонили оскаржувати рішення Вищих господарського та адміінстративного судів України, тобто суттєво обмежили повноваження.

Конституційний суд обмежив повноваження Верховного суду, постановивши, що рішення Вищих господарського та адміністративного судів не можуть бути оскаржені у ВС.

Відповідне рішення КС оприлюднив у вівторок, 16 березня, за поданням 46 депутатів Верховної ради.

Депутати просили роз’яснити, чи уповноважений Верховний суд здійснювати наступний після Вищого господарського та Вищого адміністративного судів касаційний перегляд і перегляд за винятковими обставинами рішень цих судів.

КС вирішив, що конституційний статус Верховного суду не передбачає наділення його законодавцем повноваженнями суду касаційної інстанції щодо рішень вищих спеціалізованих судів, які реалізують повноваження касаційної інстанції.

КС дійшов висновку, що правомірним може бути лише одноразове касаційне оскарження та перегляд рішень судів.

Рішення КС є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Коментуючи на прес-конференції рішення суду, суддя-доповідач у справі В’ячеслав Джунь зауважив, що Конституційний суд давав лише тлумачення на окреслене питання, а не оцінку щодо конституційного контролю.

У той же час, Джунь зауважив, що, згідно з чинним законодавством, незадоволена сторона може звернутися до Верховного суду.

"Ми своїм рішенням визначили шляхи, напрямки, в яких з боку законодавця повинна проходити корекція закону про судочинство та інших відповідних законів, які визначають діяльність судів", - зазначив суддя.

Читайте також:

КС дозволив вчителям не розмовляти в школах українською

КС узявся за скасування президентської й депутатської недоторканності

КС визнав неконституційним новий закон про вибори президента

ВідеоКС урізав повноваження Верховного суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: