КС: вибори президента не обійдуться без фальсифікацій

На думку глави КС, яким би досконалим не був закон про вибори, можливість фальсифікацій, при бажанні, завжди знайдеться.

Конституційний суд не розглядав питання можливості фальсифікацій виборів президента, головним завданням КС є захист прав людини під час виборів.

Як повідомили у прес-службі КС, про це заявив голова Конституційного суду Андрій Стрижак на зустрічі з місією ОБСЄ зі спостереження за виборами.

Коментуючи рішення КС від 19 жовтня щодо закону про вибори президента, він вкотре наголосив, що ніяких негативних наслідків бути не може, навпаки, рішенням КС із закону вилучено положення, які звужували права людини.

На думку Стрижака, яким би досконалим не був закон, можливість фальсифікацій, при бажанні, завжди знайдеться. "Не існує країни, де були б неможливі фальсифікації. Але цим мають займатися відповідні компетентні органи, а не Конституційний суд", - зазначив голова КС.

Він також повідомив, що зараз КС продовжує розгляд справи щодо введення кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства, яка була виділена в окреме провадження, під час розгляду справи щодо закону про вибори президента. "Рішення у цій справі буде своєчасно і на перебіг виборчого процесу ніяк не вплине", - переконаний Стрижак.

Представники ОБСЄ цікавились роллю і межами компетенції Конституційного суду безпосередньо під час виборів президента та ходом інших справ, які перебувають на розгляді КС, зокрема тих, що стосуються адміністративної юстиції.

Стрижак висловив побажання, щоби президентські вибори наступного року в Україні відповідали всім встановленим критеріям, аби в іноземних спостерігачів було якнайменше роботи.

Як відомо, 19 жовтня Конституційний суд визнав неконституційними низку положень закону про вибори президента.

Зокрема, КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні.

Крім того, неконституційним, згідно з рішенням КС, є положення щодо неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями.

Водночас суд визнав конституційним скасування інституту відкріпних посвідчень.

Читайте також:

Президент переконаний: ні ПР, ні БЮТ не перепишуть правил гри

Партія регіонів: Тимошенко готується викривити результати виборів

Конституційний суд визнав роботу Верховної ради незаконною

Зарплати за рахунок благодійності визнано неконституційними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: