КС відмовився розбиратися із законністю базування ЧФ Росії в Україні

Конституційний суд вирішив не розглядати питання про перебування військових баз в Україні, оскільки це питання йому непідвідомче.

Конституційний суд відмовив колишньому президентові України Віктору Ющенку в розгляді його подання щодо конституційності перебування на території України іноземних військових баз.

За повідомленням КСУ, таке рішення судді ухвалили 20 квітня. У відкритті провадження відмовили у зв’язку з непідвідомчістю цього питання Конституційному суду.

У лютому 2010 року Ющенко звернувся до КСУ з проханням роз’яснити використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань.

Так, пункт 14 розділу XV "Перехідних положень" Конституції свідчить, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною радою.

Частина 7 статті 17 Конституції свідчить, що на території України не допускається розміщення іноземних військових баз.

Напередодні Україна та Росія домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі на 25 років. В обмін Україна отримала 30-відсоткову знижку на російський газ.

Тепер угоду мають ратифікувати парламенти обох країн. Українська опозиція вже заявила, що не допустить цього і заблокує трибуну Верховної ради.

Читайте також:

Опозиція не дозволить Раді ратифікувати нову угоду про базування ЧФ РФ

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Ющенко вимагає в КСУ розібратись з іноземними військовими базами в Україні

Ющенко: на території України не буде військових баз НАТО або Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: