КС визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
3996
Поділитись:
WhatsApp
Viber
КС визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення - ЗМІ

Фото: УНІАН

Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права.

Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Про це у вівторок, 26 лютого, пише "Українська правда" з посиланням на чотири незалежні одне від одного джерела.

Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентарій від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Видання зазначає, що підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від "Опозиційного блоку, Максим Поляков і Євген Дейдей від "Народного фронту", Антон Кіссе від "Відродження" та інші.

Згідно з розкладом засідань КС, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого. Однак прес-служба суду не підтверджує і не спростовує інформацію про результати засідання, поки рішення не буде оприлюднене.

Адвокат, який представляв депутатів у суді, також не став коментувати УП інформацію про рішення суду. За його словами, воно має бути опубліковане 27 лютого.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Видання також звертає увагу, що Національне антикорупційне бюро розслідує 50 кримінальних проваджень за статтею 368-2. Найтяжче передбачене покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, першому заступнику голови Служби безпеки Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу та іншим.

Нагадаємо, 22 лютого обвинувачення стосовно міністра інфраструктури Володимира Омеляна було скеровано до суду, зокрема за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368-2 КК України (незаконне збагачення).

НАБУ проводить розслідування незаконного збагачення Олексія Філатова

НАБУ проводить розслідування незаконного збагачення Олексія Філатова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3996
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація