КС визнав неконституційним новий закон про вибори президента

КС визнав неконституційними норми закону, які визначають перебування на консульському обліку умовою участі у голосуванні.

Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційними положення закону України про вибори президента. Відповідне рішення 20 жовтня зачитав голова КСУ Андрій Стрижак.

Зокрема, КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні.

Також КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Крім того, неконституційним, згідно з рішенням КС, є положення щодо неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями.

На думку КС, не відповідає Основному закону і положення, що позови щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, не розглянуті судом протягом двох днів з часу закінчення голосування на виборчих дільницях, залишаються без розгляду.

Також КС вважає, що неконституційною є заборона на здійснення судом повноважень щодо забезпечення позову у спорах, які стосуються призначення, підготовки і проведення виборів президента.

Водночас суд визнав конституційним скасування інституту відкріпних посвідчень.

Конституційний Суд припинив провадження у справі стосовно перевірки на відповідність Конституції положень, які стосувались питання скорочення до двох днів строків вирішення судами адміністративних справ щодо оскарження рішень дій або бездіяльності виборчих комісій, членів комісій. Також провадження припинено в частині віднесення виключно до компетенції ЦВК питання про скасування реєстрації кандидата на пост президента України.

Нагадаємо, скандальний закон про вибори був прийнятий парламентом 24 липня, проте 18 серпня був ветований президентом Ющенком. 21 серпня депутати, розглянувши пропозиції глави держави, подолали вето: за це рішення проголосували 325 народних депутатів.

25 серпня документ був знов направлений на підпис Ющенку, але 2 вересня він повернув документ до парламенту без свого підпису з пропозицією опублікувати його за підписом спікера Верховної ради Володимира Литвина. 9 вересня нова редакція закону про вибори за підписом Литвина набула чинності.

14 вересня президент України звернувся до Конституційного суду з клопотанням про визнання низки положень закону про вибори президента такими, що не відповідають Конституції.

Читайте також:

Ющенко офіційно дав старт чесним виборам

Вибори президента обійдуться бюджету в 1,5 мільярда гривень

Венеціанська комісія невдоволена законом про вибори президента

Секретаріат президента прогнозує зрив виборів через БЮТ і регіоналів

ВідеоКС про новий закон про вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: