КС визнав закон про імпічмент Ющенку неконституційним

Скандальний закон про ТСК, який полегшує процедуру імпічменту президента, визнали неконституційним.

Конституційний суд визнав неконституційним закон про тимчасові слідчі комісії.

Офіційне рішення КС оприлюднив голова КСУ Андрій Стрижак.

Вирок суду був ухвалений за конституційним поданням президента України Віктора Ющенка ще 10 вересня.

Нагадаємо, 3 березня ВР подолала вето на закон "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України".

Депутати не підтримали жодної з 19 запропонованих президентом поправок до закону. Після цього Ющенко звернувся з конституційним поданням до КСУ.

Згідно із законом спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує висновок про звинувачення президента з урахуванням вимог до обвинувального вироку, передбачених Карно-процесуальним кодексом.

Цей вирок підписується спеціальним прокурором, спеціальними слідчими, головою і секретарем комісії. Потім питання про висновки і пропозиції включається до порядку денного Верховної ради без голосування і розглядається невідкладно.

У разі ухвалення парламентом рішення про звинувачення президента комісія готує пропозиції щодо проекту ухвали Верховної ради про звернення до Конституційного суду для отримання резолюції щодо змісту конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент.

Також комісією готуються пропозиції до Верховного суду для того, щоб він визначив наявність ознак державної зради або іншого злочину в діях президента.

Після отримання висновків Конституційного і Верховного судів, комісія готує доповідь для розгляду на пленарному засіданні Верховної ради, а члени комісії вносять проект парламентської ухвали про усунення президента з посади в порядку імпічменту.

У разі відсутності в діях президента ознак злочину членами комісії вноситься проект ухвали Верховної ради про припинення процедури імпічменту.

Як повідомлялося, у першому читанні цей законопроект був прийнятий ще 26 грудня.

Нагадаємо, під час одіозного спільного голосування БЮТ та ПР 2 вересня минулого року, після чого НУ-НС вийшла з коаліції, також був прийнятий цей же закон про тимчасові слідчі комісії, який відкривав шлях до імпічменту.

Прем`єр Тимошенко зазначає, що БЮТ “постійно, при будь-яких президентах” підтримував закон про тимчасові слідчі комісії.

“Це дає право створювати такі комісії, розслідувати незаконні, антиконституційні, корупційні дії чиновників всіх рівнів і, безумовно, приймати рішення у Верховній раді про передачу звіту тимчасових комісій в силові структури й суди”, - пояснила вона.

Читайте також:

Ющенко оскаржив у КС поправки до закону про вибори президента

Закон про імпічмент Ющенку визнано неконституційним

Тимошенко: імпічмент Ющенку проводити надто пізно

Віце-спікер Ради вважає Конституційний суд незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: