КС заборонив обмежувати недоторканність президента

Суд визначив, що правоохороні органи не мають права затримувати чи заарештовувати главу держави, навіть за наявності обвинувачувального вироку суду.

Конституційний суд України визнав невідповідним вимогам ст.157 Конституції законопроект про внесення змін в Основний закон, що стосуються гарантій недоторканності для окремих посадовців в частині гарантій для президента України.

Про це мовиться у висновку КС, які було прийнято 1 квітня і обнародувано сьогодні, 7 квітня.

В той же час КС визнав відповідним вимогам ст.157 і 158 Конституції даного законопроекту (№3251 від 3 жовтня 2008 року) в частині обмежень недоторканності народних депутатів України.

Як повідомлялося, розгляд проекту змін до Конституції, яким передбачається скасування президентської й обмеження депутатської недоторканності Конституційний суд розпочав 27 січня.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна рада підтримала запропонований Партією регіонів законопроект щодо часткового обмеження недоторканності народних депутатів та президента України.

Законопроект дозволяє правоохоронним органам затримувати чи заарештовувати народних депутатів і навіть президента, проте для цього потрібен обвинувачувальний вирок суду та згода Верховної ради.

Перед цим Рада відхилила запропонований БЮТ аналогічний законопроект, який повністю позбавляв депутатів недоторканості, проте залишав цей привілей главі держави.

Наразі свою оцінку змінам до Конституції щодо гарантій недоторканності для посадових осіб має надати Конституційний суд.

Читайте також:

КС узявся за скасування президентської й депутатської недоторканності

ПР: депутатську недоторканність скасовувати не можна

ВР підтримала обмежене скасування недоторканості депутатів і президента

ВідеоКС ухвалив рiшення про обмеження недоторканості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: