КС заборонив президенту призначати голів державних теле- і радіокомпаній

Президент України не може впливати на політику державних ЗМІ самостійно. Лише з погодженням з Верховною Радою і то - в окремих випадках.

Президент не має права призначати і звільняти керівників Національної телекомпанії України (НТКУ) та Національної радіокомпанії України (НРКУ) - таке рішення на своєму засіданні в четвер оприлюднив Конституційний суд країни.

Рішення прийнято за поданням 52 депутатів парламенту, що оскаржили положення закону "Про телебачення і радіомовлення", якими встановлювалося, що керівники НТКУ і НРКУ призначаються і звільняються з посади президентом за поданням Верховної Ради.

На сьогоднішній день, керівники НТКУ та НРКУ затверджуються на посаді і звільняються від неї указами президента.

"У своєму рішенні Конституційний суд зазначив, що в Конституції України закріплено виключний перелік посад, при призначенні і звільненні яких безпосередньо беруть участь президент і Верховна Рада, що свідчить про неможливість розширення на законодавчому рівні цього переліку.

За рішенням КС, участь глави держави та органу законодавчої влади в процедурі призначення на посади та звільнення з посад керівників НТКУ та НРКУ Конституцією не передбачено ", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у лютому 2008 Віктор Ющенко Указом звільнив Віталія Докаленка з посади президента Національної телекомпанії України. Причина звільнення в документі не вказувалась.

Читайте також:

"Регіонали" захопили телеканал у прямому ефірі

Томенко: телеканал "Київ" гіпнозував глядачів

"Перший Національний" залишився без голови

Президент звільнив військових від посад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: