КС заборонив Ющенку впливати на медичну політику Тимошенко

Вдруге за останні кілька днів Конституційний суд став на бік прем'єра у протистоянні з президентом.

Конституційний суд 11 лютого відмовив у відкритті провадження у справі за поданням Віктора Ющенка щодо конституційності постанов уряду про ліквідацію Державної служби лікарських засобів та обмеження націнок на ліки.

Про це повідомили в Секретаріату Кабінету міністрів.

КС відмовив у відкритті провадження у справі в зв`язку з порушенням президентом деяких пунктів закону про Конституційний суд, а саме - невідповідність подання вимогам, передбаченим Конституцією і законом про КС, та непідвідомчість Конституційному суду питань, порушених у цьому поданні.

Таким чином, підкреслили в Кабміні, з 11 лютого відновлено дію низки постанов уряду, які стосувалися регулювання медичної сфери в Україні.

Як повідомлялося, 3 грудня 2008 року президент зупинив дію постанов Кабінету міністрів щодо ліквідації Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення та обмеження націнок на ліки. Одночасно глава держави звернувся до КС щодо визначення відповідності цих постанов Конституції.

У листі до прем`єр-міністра Юлії Тимошенко президент зазначив, що сьогодні ситуація на національному фармацевтичному ринку, "викликає надзвичайну стурбованість". Відтак він змушений зупинити дію низки постанов Кабінету міністрів, які стосуються цієї галузі.

На переконання Ющенка, ці рішення уряду були прийняті без широкого громадського обговорення та залучення основних учасників цього ринку і тому призвели до скорочення загальної номенклатури лікарських засобів в аптеках, зменшення частки доступних за ціною препаратів, виникнення соціального напруження у суспільстві.

Нагадаємо, 17 лютого Конституційний суд відмовив Віктору Ющенку у розгляді справи за його поданням з приводу зупинення дії розпорядження Кабінету міністрів від 21 травня 2008 року про припинення угоди з компанією Vanco International Ltd. щодо розподілу вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Читайте також:

КС заборонив Ющенку заважати Тимошенко у війні з Vanco

Ющенко поскаржився на Тимошенко у Генпрокуратуру

Лікарі, які брали гроші з пацієнтів, відповідатимуть у суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: