КС заборонив Ющенку заважати Тимошенко у війні з Vanco

Коституційний суд не дозволив Віктору Ющенку захистити від Юлії Тимошенко компанію Vanco, яка мала видобувати газ та нафту на чорноморському шельфі.

Конституційний суд відмовив Віктору Ющенку у розгляді справи за його поданням з приводу зупинення дії розпорядження Кабінету міністрів від 21 травня 2008 року про припинення угоди з компанією Vanco International Ltd. щодо розподілу вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Про це повідомили в управлінні у зв`язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів.

Конституційний суд відмовив президенту через невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією та законом про Конституційний суд.

З огляду на те, що Конституційним судом припинено провадження у цій справі, відновлюється дія розпорядження Кабінету міністрів про розірвання угоди з Vanco.

Нагадаємо, кілька днів тому Арбітражний суд у Стокгольмі відмовився забороняти уряду України використовувати Прикерченську ділянку до завершення справи Vanco, як того вимагала компанія.

 Довідка. У 2006 році Vanсo International Ltd. виграла перший відкритий конкурс і уклала в жовтні 2007 року з Кабінетом міністрів Віктора Януковича угоду про розподіл продукції (УРП), яка видобуватиметься в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Vanco International передала всі права і обов`язки щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska.

25 квітня 2008 року року Мінприроди анулювало ліцензію компанії Vanco Prуckerchenska Ltd. на користування надрами. Після цього Vanco почала міжнародну арбітражну процедуру проти уряду України і заявила, що вважає незаконним анулювання ліцензії.

21 травня 2008 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про односторонній вихід з угоди з компанією Vanco про розподіл продукції.

18 червня Віктор Ющенко своїм указом зупинив дію цього розпорядження і зробив відповідне подання до Конституційного суду.

17 липня компанія Vanco Prуckerchenska почала арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму (Швеція) щодо конфлікту навколо УРП.

28 липня Ющенко звернувся до Генеральної прокуратури з проханням пояснити, чому не виконується рішення РНБО щодо УРП з Vanco, яке набуло чинності 30 травня 2008 року.


Читайте також:

Тимошенко отримала першу перемогу у справі проти Vanсo

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Ющенко поскаржився на Тимошенко у Генпрокуратуру

ВідеоКС заборонив Ющенку заважати Тимошенко у війні з Vanco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: