КС заборонив звільняти Стельмаха всім, окрім Ющенка

Суд постановив, що ні прем'єр, ні ВР голову Нацбанку звільнити не можуть. Таке рішення виключно у повноваженнях президента.

Конституційний суд ухвалив рішення, згідно з яким звільнення та призначення голови Національного банку здійснюється виключно за поданням президента.

Як повідомляє "Українська правда", таке рішення КС ухвалив у четвер, 26 лютого. За інформацією видання, журналістам ця інформація буде оголошена у вівторок.

Доповідачем у справі був суддя Юрій Баулін, делегований до КС за квотою глави держави.

Розгляд подання Ющенка відбувся у рекордні терміни. Повідомлення про те, що президент оскаржить рішення парламенту, з'явилося 26 січня. А вже за місяць суд проголосував рішення з цього питання.

Також відомо, що Ющенко не оскаржував у КС постанову Верховної ради, що скасувала призначення Стельмаха головою НБУ. Президент попросив суд офіційно витлумачити положення пункту 18 статті 85 Конституції України.

У цій статті перераховуються функції парламенту, а конкретно пункт 18 звучить наступним чином: "До повноважень Верхової ради належить (...) призначення на посаду та звільнення з посади голови Національного банку України за поданням президента України".

Судове рішення прокоментували у БЮТ. Представник блоку Андрій Портнов заявив, що рішення ВР скасувати призначення Стельмаха було скоріше політичним, ніж таким, яке на щось впливало.

"Це рішення КС повністю тотожне правовій позиції, яка викладена в Конституції. І таке рішення КС, звичайно, буде виконуватися. Що стосується постанови парламенту, якою скасовувалося призначення Стельмаха головою НБУ, то доцільність цього акту мала політичне значення, а не правове. І цей акт не тягнув за собою жодних юридичних наслідків", - наголосив один із лідерів БЮТ Андрій Портнов.

Нагадаємо, 26 січня Верховна рада ухвалила постанову, якою скасувала рішення парламенту позаминулого скликання від 16 грудня 2004 року про призначення Стельмаха головою Національного банку.

В той же час, парламент не зміг поновити на посаді голови НБУ Сергій Тігіпка. Крім того, Ющенко назвав рішення ВР незаконним і звернувся з цього приводу до Конституційного суду.

Читайте також:

Призначення Стельмаха головою НБУ визнано недійсним

Стельмах вирішив продовжити свої канікули до 9 березня

Президент "скинув" Стельмаха на КСУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: