КС замінив смертну кару на довічне

В Україні смертну кару замінили на довічне ув'язнення, що поширюється на осіб, які були засуджені до її прийняття.

Конституційний суд замінив норму про смертну кару на довічне ув'язнення. Вона поширюється на осіб, які були засуджені до її прийняття і має зворотну дію у часі.

Таке рішення КС оприлюднило у вівторок, 1 лютого.

У ньому говориться, що положення закону "Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Виправно-трудового кодексу України" від 22 лютого 2000 року, що смертна кара як вид кримінального покарання була замінена на довічне позбавлення волі "слід розуміти як пом'якшувальну кримінальну відповідальність і таку, що має зворотну дію в часі", тобто поширюються на осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України 1960 року, до набуття чинності цих змін, у тому числі на осіб, засуджених до смертної кари, якщо вирок не був виконаний.

З поданням з даного питання до суду звернулися Верховний суд і громадянин Микола Савчук.

Нагадаємо, у жовтні Євросоюз та Рада Європи закликали світове співтовариство підтримати ідею введення всесвітнього мораторію на смертну кару

Напочатку грудня Киргизія стала 73-м учасником міжнародної угоди про громадянські і політичні права, яка спрямована на скасування смертної кари.

За результатами січневого опитування росіян, більшість з них виступають за збереження смертної кари, але не з жорстокості, а "з милосердя": вони вважають довічне ув'язнення куди більш суворим покаранням.

Читайте також:

ЄС закликав ввести всесвітній мораторій на смертну кару

Рада відмовилась запроваджувати довічне ув'язнення для хабарників

Богословська запропонувала саджати довічно за торгівлю наркотиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: