КС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

Про дату оголошення рішення КС за цією справою буде повідомлено додатково. Проте сторони схиляються до думки, що політреформа не відповідає Конституції України.

Конституційний суд завершив відкриті слухання у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року. Про це заявив голова КС Анатолій Головін.

Він зазначив, що судді після усних слухань перейшли до закритої частини пленарного засідання.

Голова КС зазначив, що про дату оголошення рішення КС за цією справою буде повідомлено додатково. Зокрема, під час заключних виступів сторін розгляду конституційного подання вони зійшлись на думці, що відповідний закон не відповідає Конституції України у зв’язку з тим, що був прийнятий з порушенням необхідної процедури.

Нагадаємо, Партія регіонів оголосила про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

На День незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність внесення змін до Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Якщо конституційна реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження глави держави будуть значно розширені.

Читайте також:

Чотири нових судді КС склали присягу

Новим суддею КСУ може стати спеціаліст із будівництва саун і басейнів

Литвин: Рада приречена змінити Конституцію

ВідеоКС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: