КС зможе приймати присягу в залі суду?

Стрижак ініціює зміну закону, яка дозволить суддям КС приймати присягу безпосередньо в залі суду.

Зала засідань КС
Архів
Зала засідань Конституційного суду України.
Голова Конституційного суду України Андрій Стрижак ініціює внесення змін у закон "Про Конституційний суд України", які дозволять суддям КС приймати присягу безпосередньо в залі засідань.

Про це повідомила прес-служба КС.

За даними прес-служби, таку ініціативу Стрижак висловив при зустрічі із президентом України Віктором Ющенком 9 листопада.

Стрижак зазначив, що КС працює в неукомплектованому складі, що заважає йому працювати на повну силу. "Новопризначені судді, замість звільнених за квотою президента, не можуть прийняти присягу, оскільки не працює Верховна рада", - цитує прес-служба слова голови суду.

Він додав, що прийняття запропонованих ним змін дозволить суду працювати безперервно. Крім цього, Стрижак запропонував продовжити виконання обов'язків суддям у відставці до призначення нових суддів.

Ющенко підтримав Стрижака й погодився з тим, що закон "Про Конституційний суд" вимагає змін.

Раніше Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) рекомендувала Україні спростити прийняття присяги суддями КС.

Відповідно до нинішнього законодавства, призначені судді КС повинні прийняти присягу протягом місяця після свого призначення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: