КС зобов'язав майбутнього спікера

Конституційний суд зобов'язав голову Верховної ради VI скликання підписати й оприлюднити 2 закони, ухвалені Верховною радою V скликання.

Конституційний суд
За постановою Конституційного суду, новий спікер матиме відразу підписати кілька законів старої Ради, на які Віктор Ющенко наклав вето.
Конституційний суд зобов'язав голову Верховної ради VI скликання підписати й оприлюднити 2 закони, ухвалені Верховною радою V скликання. Таке рішення КС ухвалив у понеділок 15 жовтня.

Зі слів судді-доповідача в цій справі Івана Домбровського, спікер Ради 6 скликання зобов'язаний підписати закон від 16 березня 2006 року "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальні тимчасові слідчі комісії і тимчасову комісію Верховної Ради " і закон від 4 квітня 2006 року "Про внесення змін до статті 20 закону "Про статус народного депутата".

"Положення частини 4 ст. 94 Конституції про невідкладність офіційного оприлюднення й видання головою Верховної Ради закону в разі, якщо Президент не підписав і не оприлюднив його протягом 10 днів, треба розуміти так, що голова Ради зобов'язаний офіційно оприлюднити й видати такий закон у пріоритетному порядку - раніше інших актів", - сказав голова Андрій Стрижак.

Своїм рішенням КС припинив конституційне провадження в справі в частині офіційного тлумачення положень частини 4 ст. 94 Конституції щодо врегулювання законодавчої процедури до офіційного оприлюднення законів на підставі пункту 3 ст. 45 закону "Про Конституційний Суд" (непідвідомчість КС питання, викладеного в конституційному поданні).

22 березня цього року Рада прийняла, а в середині квітня президент Віктор Ющенко ветував закон "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальні слідчі комісії й тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України", спрямувавши його зі своїми пропозиціями для повторного розгляду до Ради. Президент вважав, що окремі положення цього закону не відповідають Конституції, зокрема, на думку Ющенка, закон не забезпечує належного регулювання організації й порядку дій тимчасових і слідчих комісій Ради, а повноваження, введені для комісій, виходять за межі повноважень Ради.

У середині квітня 2006 року Ющенко спрямував непідписаним до Ради закон "Про внесення змін до статті 20 закону "Про статус народного депутата", яким було посилено трудові права й захист депутатів парламенту. У такий спосіб Ющенко дав можливість голові Ради скористатися даним йому Конституцією (стаття 94, частина 4) правом офіційно оприлюднити цей закон й опублікувати його з підписом спікера. Ющенко зауважив, що 4 квітня 2006 року Рада переборола його вето на цей закон, подавши за це 307 голосів, тому він, за Конституцією, повинен його підписати. Однак, на думку президента, цей закон суперечить Конституції, тому він не підписав його.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: