КСУ опублікував рішення щодо конституційності українського закону про освіту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щодо цього питання до суду звернулись 48 нардепів.

Конституційний суд України опублікував рішення щодо відповідності українського закону про освіту Конституції.

Про це повідомляє пресслужба суду.

"Дослідивши Закон в аспекті забезпечення балансу між вивченням і застосуванням державної мови і вільним розвитком, використанням, захистом мов національних меншин та корінних народів України, Конституційний Суд України вказує, що Закон гарантує національним меншинам та корінним народам України право на вивчення рідної мови та передбачає вивчення державної української мови, що є однією з умов їх повноцінної інтеграції в українське суспільство. Конституційний Суд України дійшов висновку, що Закон створює законодавчі передумови для ефективного функціонування і розвитку державної мови, можливості використання української мови в усіх сферах суспільного життя, у яких вона має бути обов’язковим засобом спілкування. Відповідно до цих законодавчих положень українська мова утверджується в конституційному статусі державної мови в Україні, що узгоджується зі статтею 10 Конституції України", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у КСУ зазначили, що цей закон створює умови для повноцінної реалізації прав національних меншин у галузі освіти, зокрема і що стосується як навчання, так і вивчення власної мови.

"У Законі не лише відтворюється зміст і обсяг конституційного права на освіту мовою відповідної національної меншини, яке визначено у частині п’ятій статті 53 Конституції України, а й передбачається його реалізація у двох формах: навчання рідною мовою (дошкільна і початкова) та вивчення рідної мови (на всіх рівнях загальної середньої освіти)", – підкреслюється у рішенні суду.

КСУ також нагадує, що законом встановлено перехідний період, який дозволяє адаптуватися до нових правил. Судді також не знайшли жодних конституційних порушень під час ухвалення закону.

Нагадаємо, через скандальну мовну статтю українського освітнього закону Угорщина постійно блокує засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Крім цього, вона також блокує й деякі ініціативи Європейського союзу у співпраці з Україною та навіть намагалась домогтися перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС.

Відео Лілія Гриневич про подяку вчителям і новації у новому освітньому законопроекті

Напередодні ми провели опитування у вайбер: "Як варто випускникам дякувати своїх вчителів?" Найбільше людей вважає, що треба вітати вчителів квітами - 45%, 35% - словами, 17% - подарунками і лише 3% - грошима. Про подарунки вчителям, а також новації для учнів, батьків та шкіл, які прописані у новому Законопроекті "Про повну загальну середню освіту", - розповість Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.    

Лілія Гриневич про подяку вчителям і новації у новому освітньому законопроекті

Залиште свій коментар

Вибір редакції