КСУ почав розгляд доопрацьованого проекту змін до Конституції щодо правосуддя

Про дату і час оприлюднення висновку Конституційний Суд проінформує згодом.

У суботу, 30 січня, Конституційний Суд України розпочав розгляд справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Розгляд проходить на пленарному засіданні у формі письмового слухання - без виступів сторін у справі. На засіданні присутні 13 суддів КС, при необхідних для кворуму 12.

За словами голови Конституційного Суду Юрія Бауліна, перед слуханням від суддів не надходило інформації про можливий конфлікт інтересів, що перешкоджало б розгляду, також не було відводів.

На початку засідання суддя-доповідач Михайло Гультай виступав з інформацією за матеріалами справи.

Потім голова КС оголосив про завершення відкритої частини пленарних слухань і повідомив, що суд переходить до закритої частини слухань у цій справі. Про дату і час оприлюднення висновку КС проінформує пізніше.

 

Нагадаємо, що 28 січня під час засідання Верховної Ради нардепи вирішили відправити до Конституційного суду проект змін до Конституції у частині правосуддя. Вказаний документ є доопрацьованим. Єдина зміна -  за парламентом України залишать право на висловлення недовіри генеральному прокурору України. У першому варіанті документа вказане право мали покласти на президента.

Верховна Рада вже спрямовувала на висновок Конституційного Суд зміни до Основного Закону в частині правосуддя, але оскільки внесено зміни, то є необхідність в повторній процедурі розгляду даного питання, закрема направлення його до КС і необхідність ого висновку. Попередній законопроект КС визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя. Висновок було оприлюднено 22 січня. 10 суддів КС висловили тоді окремі думки щодо даного законопроекту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: