КСУ: прийняття нової Конституції на референдумі неможливе

Голова КСУ Андрій Стрижак стверджує, що можливість прийняття Основного закону на референдумі виключає нині діюча Конституція.

Голова Конституційного суду України Андрій Стрижак заявляє, що за нині діючим законодавством прийняття нової Конституції на референдумі неможливе.

Про це він сказав на зустрічі зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПАРЄ Ренатою Вольвенд і Сабіною Лойтгойзер-Шнарренбергер, повідомляє прес-служба суду.

Стрижак зазначив, що свого часу КСУ дав тлумачення цій нормі і постановив, що "народ як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні може реалізувати на всеукраїнському референдумі за народною ініціативою своє виключне право визначати і змінювати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції України у порядку, який має бути визначений Конституцією і законами України".

За словами голови Стрижака, за нині діючим Основним законом прийняття нової Конституції на референдумі неможливе.

Як повідомлялося, президент Віктор Ющенко 31 березня вніс до парламенту новий проект Конституції. Документ передбачає низку реформ у політичній системі України, зокрема, створення в Україні двопалатного парламенту.

Президент також запропонував Раді ініціювати проведення загальнонаціонального референдуму з питання змін Основного Закону.

Читайте також:

Ющенко попросив Раду швидко розглянути нову Конституцію

22% українців виступають за федеративну Україну

Литвин не хоче виносити нову Конституцію на референдум

Українці не хочуть ділити Верховну раду навпіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: