КСУ тричі відмовив Ющенку

Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження за поданнями президента про дію студентських пільг і створення "Укратомпрому".

Конституційний суд
Архів
У Конституційному суді не стануть розглядати кількох звернень президента.
Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження за поданням президента Віктора Ющенка щодо конституційності обмеження Кабінетом міністрів терміну дії пільг на проїзд учням і студентам. Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на прес-службу КС.

Кабмін 5 квітня 1999 року видав постанову №541, якою затвердив порядок надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації й учням профтехучилищ у міському й приміському пасажирському транспорті, а також міжміському автомобільному й залізничному транспорті територією України, і відповідно до якого пільговий проїзд установлюється не цілорічно, а лише на 10 місяців - з 28 серпня по 28 червня.

На думку президента, таке обмеження терміну дії пільгового проїзду не відповідає закону "Про сприяння соціальному становленню й розвитку молоді України", відповідно до якого для учнів і студентів денної форми навчання загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів пільги на проїзд територією України залізничним, водним, автомобільним, міським (крім таксі) транспортом гарантуються державою протягом року.

По-друге, Конституційний суд України відмовив у відкритті провадження за поданням президента щодо конституційності створення Кабінетом міністрів державного концерну "Укратомпром".

Про це повідомила прес-служба КС з посиланням на рішення суду від 15 листопада.

Президент Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Вікторові Ющенку не вдається довести неправоту своїх опонентів через Конституційний суд.
Як відомо, 29 грудня 2006 року уряд ухвалив рішення створити концерн ”Укратомпром” для організації елементів незамкнутого циклу виробництва ядерного палива в Україні. Передбачалося, що до державного концерну "Укратомпром" увійдуть шість державних підприємств і чотири науково-дослідних інститути.
На думку президента, передача до статутного фонду "Укратомпрома" ряду державних підприємств, що не підлягають приватизації, створює умови для відчуження з державної власності цих підприємств, оскільки статут держконцерну передбачає користування активами вказаних підприємств на принципах повного господарського відання.

Підприємства - учасники державного концерну "Укратомпром" оскаржили в Адміністративному суді Києва законність указу президента про призупинення дій постанов Кабміну про створення концерну.

Крім того, Конституційний суд відмовив у відкритті конституційного провадження за поданням президента щодо конституційності порядку проведення в 2007 році аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

КС відмовився розглядати надання щодо конституційності постанови Кабінету міністрів від 4 квітня 2007 року №611 "Про затвердження порядку проведення в 2007 році аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами", яким затверджувався порядок проведення аукціонів.

Як відомо, 7 вересня Ющенко своїм указом призупинив дію порядку проведення 2007 року аукціонів. Відповідно до порядку, якщо переможець аукціону не внесе всієї належної суми в 30-денний строк, він втрачає право на одержання ліцензії, а переможцем визнається наступний покупець, що запропонував найбільшу ціну.

На думку президента, такий механізм створює можливість для зловживань, зокрема несумлінної змови двох чи більше покупців, для придбання на аукціоні дозволу за заниженою ціною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: