КСУ визнав неконституційним закон про НАБУ у частині повноважень президента

КСУ визнав неконституційним закон про НАБУ у частині повноважень президента

Зокрема, суд визнав, що неконституційними є повноваження президента утворювати антикорупційне бюро чи призначати або звільняти директора НАБУ.

Велика палата Конституційного суду України сьогодні, 16 вересня, розглянула справу за конституційним поданням 50 народних депутатів і визнала неконституційними окремі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України". Суд, зокрема, визнав не відповідними Конституції норми закону в частині закріплення повноважень президента утворювати НАБУ.

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Окрім того, вважаються неконституційними норми закону, де президент може:

  • призначати на посаду та звільняти з посади директора Національного антикорупційного бюро України;
  • визначати трьох осіб до складу комісії у проведенні конкурсу на зайняття посади директора НАБУ;
  • визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності та затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

КСУ вказав, що Верховна Рада має невідкладно привести положення законодавства відповідно до цього рішення. 

"Положення закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним судом України рішення", — додали в КСУ.

Нагадаємо, у п'ятницю, 28 серпня, Велика палата Конституційного суду України ухвалила рішення про визнання призначення Артема Ситника директором НАБУ неконституційним.

Відео Продовження корупційного скандалу навколо директора НАБУ Артема Ситника — Секретні матеріали

Спочатку Артема Ситника офіційно визнали корупціонером, проте з посади він не пішов. Тепер Конституційний суд вирішив, що його призначили незаконно, проте історія повторюється і чиновник з посади не йде. Чи схоже це на конституційний переворот, дивіться у нашому сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Продовження корупційного скандалу навколо директора НАБУ Артема Ситника — Секретні матеріали

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів