Кучма: гарантії безпеки України "ядерним клубом" - порожні слова

Екс-президент України вважає, що відмовившись від свого ядерного потенціалу, Україна натомість не отримала нічого.

Через 15 років після добровільної відмови України від ядерного потенціалу Київ так і не отримав реальних гарантій власної безпеки.

Про це заявив екс-президент України Леонід Кучма на міжнародній президентській конференції в Єрусалимі.

Політик назвав найбільшою несправедливістю саме в українському контексті те, що світовим співтовариством досі гідно не оцінено не тільки відмову Києва від участі у Бушерському проекті в Ірані, а й "мужній вчинок" добровільної відмови України від статусу ядерної держави.

За його словами, Україна насправді так і не отримала від країн-гарантів реального забезпечення власної безпеки, а Будапештський меморандум виявився порожнім папірцем.

"Я в 1994 році в Будапешті на саміті ОБСЄ підписував Меморандум про гарантії безпеки Україні з боку "ядерного клубу ". Тодішній Президент Франції Франсуа Міттеран сказав: "Синку, не вір цим документом, тебе обдурять ", - розповів Кучма.

Він закликав світових лідерів проявляти відповідальність у взятих на себе зобов'язання та вирішувати проблеми такого масштабу спільними зусиллями, адже Україна, за словами Кучми, зараз потребує підтвердження гарантій власної безпеки.

Україна стала єдиною державою в світі, яка з власної волі відмовилася від третього за потужністю ядерного потенціалу.

Президентська конференція, яка пройшла під патронатом Президента Ізраїлю Шимона Переса, зібрала в Єрусалимі діючих та колишніх глав держав і урядів, дипломатів і найвпливовіших фінансистів з усього світу.

У минулому році в ній брали участь президенти Віктор Ющенко та Леонід Кучма. У цьому році Кучма став почесним гостем форуму вдруге.

Читайте також:

Кучма зізнався, що на виборах голосуватиме за Януковича

Кучма пояснив, чому жити без Росії не можна

Кучма заявив, що не був знайомий із Пукачем

Кучма: Тимошенко двічі кинула Ющенка, кинула б і Януковича
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: