Кучма попросив Генпрокуратуру відпустити його під чесне слово

Кучма заявив, що підписка про невиїзд принижує людину, яка довічно має статус президента держави. "Кращою гарантією для правосуддя є не підписка про невиїзд, а моє слово", - стверджує він.

Екс-президент Леонід Кучма закликав генпрокурора Віктора Пшонку скасувати йому запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

"Підписка про невиїзд для людини, що довічно має статус президента держави, - це приниження, насамперед, для цієї держави. Кращою гарантією для правосуддя є не підписка, а моє слово, слово президента. Тому я так переконливо прошу скасувати мені цей запобіжний захід", - заявив Кучма.

"Призначений мені запобіжний захід не виправданий. Я точно не збираюся переховуватися - це, я думаю, очевидно для всіх", - зазначив він.

"Я більше, ніж будь-хто інший зацікавлений, щоб були покарані справжні винуватці й знайдена істина. Я віддав моїй країні все своє життя. І честь свою я буду захищати тільки тут", - додав Кучма.

У клопотанні зазначено, що запобіжний захід застосований безпідставно й без врахування положень ч. 2 ст. 148 УПК України, оскільки Кучма не тільки не намагається ухилитися від слідства й виконує всі вимоги Генпрокуратури, але і є зацікавленою особою у встановленні істини в справі.

Крім того, при застосуванні запобіжного заходу не враховано, що відповідно до Конституції за Кучмою зберігається й охороняється законом звання президента, відзначається в клопотанні.

Кучма також зазначив, що обмеження його вільного пересування є значною перешкодою до здійснення ним активної суспільної діяльності, як в Україні, так і за її межами.

"Ті, хто хочуть принизити мене особисто, змушуючи просити дозволу відвідати в День Перемоги могилу батька, напевно, не розуміють, як це виглядає з боку", - зазначив Кучма.

Як відомо, кримінальну справу проти колишнього президента Леоніда Кучми за перевищення владних повноважень Генпрокуратура порушила 21 березня. За даними слідства, Кучма давав незаконні розпорядження керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Екс-президент перебуває на підписці про невиїзд.

Читайте також:

Генпрокуратура заборонила Кучмі кликати на допомогу іноземних експертів

Янукович пообіцяв покарати винних в убивстві Гонгадзе

Адвокат матері Гонгадзе: немає правових підстав для арешту Кучми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: