Кучма порадив Партії регіонів знову заблокувати парламент

Екс-президент Леонід Кучма підбиває "регіоналів" будь-яким способом домогтися ухвалення закону про вибори за відкритими списками.

Колишній президент Леонід Кучма запропонував фракції Партії регіонів заблокувати трибуну Верховної ради до ухвалення закону про вибори народних депутатів за відкритими списками.

З такою пропозицією він звернувся до "регіонала" Миколи Азарова під час засідання круглого столу щодо конституційної реформи та виборів, який проходить в Києві 13 квітня.

"Миколо Яновичу, ви є найбільшою фракцією. Заблокуйте трибуну доки не проголосують цей закон. Ви це вмієте", - зазначив Кучма.

У відповідь Азаров пообіцяв винести це питання на розгляд ради фракції.

Учасники круглого столу погодилися, що в державі вже давно стало актуальним питання зміни виборчого законодавства, зокрема, відмови від системи так званих закритих виборчих партійних списків.

Як зазначив Азаров, "саме життя вимагає від Верховної ради прийняти новий виборчий закон. Тому що суспільство не сприймає чинне виборче законодавство".

Водночас депутати фракцій ПР, НУ-НС і БЮТ виступили зі спільною ініціативою щодо змін до закону про вибори Верховної ради. Вони пропонують встановити 2% бар’єр для проходження партій та блоків до ВР та забезпечити "гарантоване проходження до парламенту перших п’ятірок партій, які подолали бар'єр".

Вибори пропонується проводити за відкритими списками у багатомандатних округах "з розрахунку по 8-12 депутатів від кожного регіонального округу", з використанням реєстру виборців.

Читайте також:

Кучму визнано найкращим президентом, а Ющенка - найгіршим

Литвин пропонує таємно організувати вибори ВР

Європа просить Україну відмовитись від ідеї одночасних виборів

Тимошенко порадили об'єднатися з Яценюком проти Януковича

ВідеоКучма радить блокувати парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: