Кучма пояснив, чому жити без Росії не можна

Екс-президент України Леонід Кучма каже, що ті, хто думають, що Україна може обійтися без Росії, глибоко помиляються.

Екс-президент України Леонід Кучма переконаний, що стосунки України і Росії необхідно будувати з урахуванням розуміння тісних історичних, економічних і культурних зв'язків між двома країнами.

"Ми потрібні одне одному. Глибоко помиляються ті, хто вважають, що ми можемо жити без Росії", - сказав Кучма, виступаючи на шостому саміті Ялтинської Європейської Стратегії (YES), який проходить в Лівадії.

Кучма пояснив, що необхідність підтримання дружнього тону при побудові україно-російських стосунків обумовлена тісним взаємозв'язком історії, економіки і культури двох країн. "Ну і про нашу енергозалежність не забувайте", - підкреслив екс-президент.

При цьому Кучма зазначив, що сьогодні Україна перебуває в дуже складній ситуації історичного розлому і має потребу в розумінні з боку північних сусідів.

"Зрозуміло, що Росія бачить це по-своєму, але ж і нам не можна забороняти бачити по-своєму", - сказав Кучма, уточнивши, що для того, щоб прийти до єдиного знаменника в питаннях спільної історії, Києву та Москві необхідно вирішувати спірні питання на рівні професійних істориків, а не політиків.

У той же час Кучма зазначив, що вважає неприпустимою героїзацію воїнів, які боролися у Другій Світовій війні на боці фашистської Німеччини. "Звичайно, ми повинні розуміти, що героїзація фашизму в будь-якому випадку неприйнятна. Навіть у Німеччині пропаганда нацизму - це злочин", - підкреслив екс-президент.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ закликало Росію активізувати двосторонні переговори з питань державного кордону між країнами.

Про це зазначається у повідомленні МЗС України.

На необхідності активізації таких переговорів 23 вересня наголошував виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Володимир Хандогій під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у рамках участі в 64-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Читайте також:

Кучма розповів, як вів Ющенка у президенти

Кучма буде боротися за Україну без Ющенка

Україна і Росія вирішили дружити ще 10 років

Україна закликала Росію розібратися з кордонами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: